āboli

āboli - jautājumi un diskusijas

Kā pareizi žāvēt ābolus? (11)
Kā pareizi iegūstami žāvēti āboli (bez moderniem aparātiņiem)?
Vislabāk žāvēt ābolus un veselīgāk,lai viņos arī ,kas saglabājas no labajām īpašībām ir šādi- ņem papīru,kas labi uzsūc mitrumu, tikai ne avīzes, sagriež ābolus šķēlītēs, apmēram 1 cm biezās un liek uz papīra. Uzliek uz skapjaugšas, kad viena puse apžuvusi papīru nomaina un ābolu šķēlītes apgriež otrādi un žāvē tālāk. Kad otras puses mitrums papīrā iesūcies, papīru atkal nomaina, tā līdz brīdim ,kad šķēlītes ir apkaltušas un paliek tādas "gumijotas" tad var likt stikla burkā un uzglabāt ziemai, tikai virsū likt nevis vāciņu , bet kokvilnas drāniņu un apsiet ar aukliņu, lai elpo, var arī ar papīru. Plāts vietā labāk izmantot sietu/restītes, kuriem, var uzklāt virsū marlīti. Siltumam jābūt ļoti mērenam. manai vecmāmiņai nebija nekādas mušiņas, bet tagad pat ceptam ābolam pēc stundas ir klāt:D:D:D:D:D
nez, no kurienes?
Viss iepriekš teiktais pareizi un arī: saver uz šņorītes un izkar caurvējā (bet tā lai lietus netiek klāt) . Labu apetīti!:) viss pareizi - variācijas kā nu kuram - rāmis ar sietu, marle pāri, mizoti āboli plānās šķēlītes, uz skapjaugšu. Un viss notiek. Tikai brīdinu no pieredzes - process var iepatikties un tad 3gadiem un visiem radiem būs sažāvējies nemaz nemanot ;) ··· āboli: Kā pareizi žāvēt ābolus? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Ābolu deserts (11)
Šogad laba ābolu raža, vai ir kādas vienkāršas un labas ābolu deserta receptes? Gribētu dažādot ābolu pielietojumu.
Pilna gugle ar receptēm , iemet tikai meklētājā : ´´ābolu receptes´´ vai ´´ābolu deserts´´ , un labu apetīti un pacietību gatavojot! Olas dzeltenīti sasist ar cukuru un drusku vanilīna līdz putām.
Olas baltumu sasist ar sacepto ābolu mikstumu un cukuru līdz putām .
Dzeltenas putas, ātri maisot, ieliet varošajā pienā.
Kad piens nodzēsēs , uzliet to šķīvēs un pielikt klāt baltas putas.
Pieej pie koka, izvēlies, ko vēlies, norauj, apēd! Man garšo vienkāršs, bet veselīgs deserts. Saldskābus ābolus nomizo, izņem serdes, sagriež gabaliņos, liek katlā, pielej pāris ēdamkarotes ūdens un savāra, kamēr šķīst ārā, bet lai ir arī gabaliņi manāmi, pieliek kanēli pēc patikas un savas garšas (ja nepatīk, var nelikt, bet es lieku jūtami). Neko citu klāt nevajag, arī cukuru nē. Atdzesē masu un liek saldēdiena trauciņā, pa virsu uzber ar cukuru apgrauzdētas auzu pārslas. Ābola masu ziemai uzglabāju saldētavā, sasaldētu trauciņos, tad tikai jāizņem, jāatlaidina un jāsagrauzdē pārslas. Ābolu smalki sarīvē vai sablenderē un sajauc ar skābu krējumu un cukuru (bērnības garša) vai ar kefīru diētiskākam variantam. Kanēlis protams iederas ··· āboli: Ābolu deserts lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Ābolu vīns (10)
Tik daudz dažādu viedokļu par sulas,ūdens un cukura proporcijām ābolu vīnam,arī par pašu vīna gatavošanu...Kāda ir jūsu pieredze?(Antonovka u.c. rudens āboli,visi paskābi)
Vīnu gatavo no 100% sulas. Piejaucot ūdeni, tas vairs nav vīns, bet kaut kāds izstrādājums... 20 litrīgai balons (patiesībā kādi 23). 2/4 ābolu sula, 1/4 pīlādžu vai aroniju sula, 1/4 avota ūdens un sākumam kādi 2kg cukura. Lai foršāk sāk rūgt, varētu vīna raugu sajaukt ar ābolu sulas substrātu atsevišķā glāzē, jau iepriekš un sagaidīt lai sāk darboties( dienu, vai divas iepriekš). Hidroslēdzi galā un kad piestāj aktīvi rūgt, pārlej un atkal pievieno cukuru, tikai ne tik daudz kā pirmajā reizē, jo cukurs ir arī dabīgais konservants un process var apturēties:) ir receptūra, ka liek 50gr. cukura uz 1kg. saldiem āboliem, ij 100gr. cukura uz 1kg skābiem āboliem.
izspiež sulu, var pievienot atdzīvinātu raugu, a var arī nepievienot, lej stikla tarā, noslēdz ar kaut vai gumijas cimdu, ja ir 3l burka, iedur mazus caurumiņus, lai nav tā, ka gaisam galīgi nav kur likties, kas uzražojas rūgšanas procesā un notur 4 nedēļas. i gotovs ir, kad laikam paliek dzidrs. ja turot ilgāk, tad jau sāk ražoties etiķis.
man pagaidām sula uzlikta etiķa ražošanas procesam.
Uzrakstīju, bet lasās stulbi - lasi: 2 vai4 daļās. Jurčik - nēzinu, kas sanāks, bet galvenais, ko vajag = etiķis :))

vienk itādu vīna receptūru lasīju kaut kādos vīna ražošanas saitos. praksē no A-Z līdz galam vēl nav uzražots nekas.
··· āboli: Ābolu vīns lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ābolu ievārījums (zapte) (19)
Izvārīju ābolu un bumbieru ievārījumu ar kanēli un cukuru.ļoti garšīgi.Varbūt vēl ir kādas interesantas, garšigas un pārbaudītas idejas kā sagatavot ābolus un bumbierus?
man ir savārīti āboli ar banāniem, āboli ar persikiem..šogad ābolus variēju visos iespējamos veidos..:) Man patīk āboli ar plūpēm, bet āboliem jābūt tādos palielos gabalos, lai neizšķist:) Daudz garšīgāk sanāk āboli nevis ar brūklenēm, bet gan ar dzērvenēm, iesaku pamēģināt! :):):) Ļoti garšīgi ir ar kondensēto pienu. fotoreceptes.lv manis paarbaudiits un patenteets panjeemiens ir sariiveet aabolus ar visaam mizaam, kaatiem, serdeem un pievienot tikai cukuru 1:2 (cukurs:aboli), aizvaakot, nopasterizeet, un pagrabaa +6 graados. interesantaakais ka, neskatoties uz mazo cukura saturu, staav ideaali, pat liidz 3 gadem. knifs ir taads ka mizaa ir konservanti kuri paliidz shaadam pure labi saglabaaties un neruugt. ideaala piedeva pie putraam un pat pie otrajiem edieniem jo nav salda. skjiet ka meegjinaajaam pat bez pasterizeesanas, svaigus aizvaakot bet neatceros rezultaatu. manupraat bija apmierinoss.

ja prasi ar kaadaam ogaam tad iesaku bruuklenes.
··· āboli: Ābolu ievārījums (zapte) lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Ābolu sula, vīns, varbūt Remarka tik iecienītais kalvodoss ... (10)
Ko darāt ar ābolu pārbagātību šoruden, padalaties ar receptēm!
Sidru vajag brūvēt! :) sidrs ir laba lieta. 2 bunduļi pa 50 litriem gatavojas šobrīd ;) + sulas burku skaits nenosakāms, slinkums skaitīt. Kandza.lv - tur ir gan receptes, gan iekartas abolu un citu auglu parstradei majas apstaklos. Lai labi garso ābolu ievārījums,pieci dažādi- ar dzērvenēm,brūklenēm, cidonijām,kanēli. vaniļu.žāvēti āboli.ābolu kompots -arī dažādi veidi,ar aronijām.vēlajām avenēm,ābolu sula -jau pieminētā,vīnu gan netaisu-negaršo. Man nav ābolu, es tos pērku.:( Un neskatoties uz bagāto ābolu gadu, mūsējie/āboli/ vienalga ir dārgāki nekā poļu.
Vecāki, kuri dzīvo patālu no Rīgas, arī šogad nevar sūdzēties par ābolu ražu. Ar to pārstrādi pēdējos gadus gan pārāk neaizraujas. Kāds zaptes pods un svaigi pagrabā, cik nu ilgi tos var saglabāt. Kaut savu laiku spieda gan sulas, gan gatavoja kompotus.
Bet vispār jau traki, ja ir daudz šķirņu, kurām augļi ilgstoši nav uzglabājami jeb nav kur glabāt. Ne jau visu iespējams pārstrādāt. Bet sulas, žāvēti āboli un, jāa, arī vīni, nav pats sliktākais risinājums.:)
Bet, ja man būtu āboli...es laikam nevarētu samierināties, ka tie aiziet bojā
··· āboli: Ābolu sula, vīns, varbūt ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ābolu uzglabāšana (14)
Sakiet lūdzu kā labāk uzglabāt ābolus ziemai? Ko likt starp viņiem, ja ir doma tos likt kastēs? Ir izmēģinātas gan avīzes, gan salmi, gan neko neliekot....Ir dzirdēts, ka varot likt plastmasas maisiņos, stipri noslēdzot ...
nu plastmasas maisiņš, man šķiet, ir tieši paredzēts, lai ražu pa taisno sapūdētu, es ar ābolu saglabāšanu nenodarbojos, bet mana vīrene katru ābolīti noņem rūpīgi un raugās, lai tie nesasistos un liek kastēs, glabā sausā, vēsā vietā, martā antonovka vēl ir ēdama:)) Kaa sorrel saka - ljoti ruupiigi jaaatlasa aaboli, jaabuut pareizai shkjirnei. Varbuut, ka vareetu likt maisinjos, tad jau labaak vakuuma iepakojumaa. Svariiga vieta, kur glabaa! Veess, mitrs nedaudz un tiirs pagrabs esot ideaals. Pagrabu vajagot dezinficeet, kameer veel nekas nav iekshaa, nu jau par veelu. Tad meegjini maisinjos - netiks klaat gaiss, aabols pats izdalot CO2, vajadzeetu buut labi!:) vai ta pepiņš ir ziemas šķirne? man jau kkā liekas, ka tā ir rudens šķirne.
a sīpoliņi un antanofka nekad, teiksim, mūsmājās nav stāvējuši ilgāk par Ziemīšiem. ābolus pēc iespējas ilgāk var saglabāt, ja tiek uzturēta vienmērīgi zema temparatūra un protams - lai neviena brūcīte, trauma nebūtu miziņā, zem miziņas. cik plusiem jābūt, precīzi nezinu..varbut kādi +6/+8
Ar āboliem jāapietas uzmanīgāk kā ar olām. Savulaik vecmamma mācīja, un tā arī darījām, ka ābolus uzmanīgi nolasa. Mest grozā nedrīkst, katrs jānoliek. Atnes uz kādu sausu telpu, izliek kaudzē un pagaida dažas dienas, kamēr āboliem izveidojas tāda kā taukaina kārtiņa (vecmamma teica: ievaskojas), tad saliek kastītēs vienā kārtā un nes uz bēniņem vai pagrabu. Antonovkas un sīpoliņi vēl martā ēdami. ··· āboli: Ābolu uzglabāšana lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Cik ilgi jāžāvē ābolus? (12)
Kāds ir aptuvenais laiks, lai žāvētājā izžāvētu ābolus? Vai man tas agregāts jāatstāj būtu uz visu nakti? vai tomēr labāk nē??
man ome saver uz diega un piekarina pie mūrīša, tur kādu nedēļu vai divas pakarājas un tad noņem nost un ielike skapī :)
vai ja žāvē mūrītī uz avīzes tad liekas ka ar dažām dienām pietiek. bet tā pēc garšas var pateikt :)
A ja cepeškrāsnī žāvē, tad nezinu. Vel mājās uz plīts ir žāvēti uzliekot uz sieta. Bet arī kādu nedēļu tur viņus tur. Protams plīts nekurās 24x7 :)
O, mīlīt! kurš gan to var pateik! viss atkarīgs no tā,kāds tas žāvētājs, cik biezās sķēlēs āboli sagriezti utt...pirmais šā vai tā būs izmēģinājuma variants un tikai pēc tam pašai radīsies pieredze. Žāvētājam instrukcijas nebij:)? citam cepeškrāsnīm nāk līdzi grāmatina un tur ir daudzkas rakstīts kas tad tavam žāvētājam nenāca papīri līdzās?trakums ··· āboli: Cik ilgi jāžāvē ābolus? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Ābolu maizes vai strūdeles recepte (7)
Pastāstiet lūdzu kādu labu ābolu maizītes vai kūkas vai strūdeles recepti!
250 gr. margarīns "Eve", 1 šķipsniņa sāls, 5 ed.karotes skābs krējums, 1,5 ēd. karotes cukurs, soda uz naža gala, milti.Margarīnu, sāli, cukuru, skābo krējumu kārtīgi izmīcīt,lai ir vienādā masā, pēc tam pievieno soda un milusi.Miltus tik daudz, kamēr mīkla nelīp pie rokām.Sadalīt 2 daļas, ielikt uz 30 min. ledusskapī.1 daļu izlikt uz pannas, sagriezt ābolus, cukuru, kanēli,virsū 2 daļu mīklas.Cept 220 apmēram 30 min. Laba un vienkārša recepte: 3 olas, 1 glāze cukurs, 1 glāze milti, cepamais pulveris 1/2 tējkarote, vanilīns (vai cita garšviela pēc patikas, piemēram kanēlis),2- 3 āboli. Olas saputo ar cukuru un vanilīnu, iemaisa miltus un gabaliņos sagrieztus ābolus, ābolus pirms pievienošanas mīklai nedaudz jāapkaisa ar miltiem. Cep apmēram 30 min. līdz kūka zeltaini brūna. Labu apetīti!!!:)) http://meeting6.oho.lv/meeting.php?cmd=pieredze&temaid=1286819
tikai abolus:))
2 olas;glāze cukrs; glāze milti; glāze krējums(skābais krējums), cepampulveris vai soda.
sajauc kopā lej uz plāts / pannas... virsū var kārtot pēc patikas sagrieztus ābolus, ogas , jebkādus citus augļus un pārkaisīt ar cukuru-kanēli.
2 olas,nepilna glāze cukurs,sakuļ līdz izkūst,tad 1 glāze milti,bet obligāti iesijāt,visu samaisa. Tad ņem ietauko pannu un sagriež vidēji lielus 3 skābus ābolus ieber pannā un pa virsu uzlej mīklu,cep 15 min. Parastā strūdele. izņemot no pannas ,mazliet atdzesē, uzkaisa pūdercukuru un kanēli,labu apetīti.:)) ··· āboli: Ābolu maizes vai strūdeles ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā panākt lai ābolu ievārījums neoksidējas (5)
Kādu vielu ir jāpievieno ābolu ievārījumam, lai tas neoxsidējas, nepaliek brūns. Esmu redzējusi tādus gaiši zaļganus ābolu ievārījumus.... Paldies!
Veikalos nopērkams pektīns, kas ļauj palikt dabīgā krāsā ievārījumam!:) jebkāda skābe-citronskābe, citorna sula utt. ļauj āboliem palikt zaļā krāsā.
tikko savārīju ābolus ar greifrūtiem - zapte zaļgandzeltena, smuka.

ij vēl - nevajag pārvārīt, tad nekas to krāsu neglābs, man tā domāt
neoksidēsies un zaļgans būs (ne uzreiz!), ja dagrūdīsi Ka dichromātu. uzreiz, ja CuSO4. bet nederēs ēšanai! Na sulfītu arī dakteri neiesaka, metabisulfītu tāpat. askorbīnskābe dārga. Zapti ilgaakai glabaashanai vienkaarshi javaara no skaabiem aaboliem, nekas nebuus jaapievieno! danskezuker(vai ka nu vinjtursauca)speciali ievarijumiem.tur pektins ir jau pievienots.turklat to cukuru vajag 4x mazak ka parasto.un labakais tas,ka var istabas temperatura glabat to zapti(aktuali pilsetniekiem) ··· āboli: Kā panākt lai ābolu ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ābolu ievārījums no antonovkas (4)
man vajadzētu labi labo recepti,kā sagatavot antonovkas ābolu ievārijumu.
tā labākā būs ja savārīsi kopā ar brūklenēm:) Ar bruukleneem tiesjaam sanaak vislabaak!Uz 3kg aaboliem njem 3 l bruuknenes un 1.5 kg cukura(ja grib skaabu tad pietiek ar 1kg cukura) Ieteiktu izmēģināt brūklenes pievienot krietni mazāk nekā iepriekšējā receptē 3:1 un cukuriņu nedaudz vairāk ,piemēram,2 kg.,jo tad ievārījums iegūs maigāku un patīkamāku garšu.
Vēl varu ieteikt savārīt nomizotus ābolus ar cukuru 3:1,2 un beigās pievienot nedaudz kanēli.
Šis pudiņš labi uzglabājas,kā arī noder par labu piedevu auzu pārslu biezputrai,pankūkām,kā arī tostermaizēm.
LABU APETĪTI ! :)
pie cepešiem un kartupeļu pankūkām labāks ir ezules variants ··· āboli: Ābolu ievārījums no ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu