Ābolu uzglabāšana
Sakiet lūdzu kā labāk uzglabāt ābolus ziemai? Ko likt starp viņiem, ja ir doma tos likt kastēs? Ir izmēģinātas gan avīzes, gan salmi, gan neko neliekot....Ir dzirdēts, ka varot likt plastmasas maisiņos, stipri noslēdzot tos.Varbūt kāds ir tā izmēģinājis, tad ja var lai padalās pieredzē.sorrel (2009-09-20 08:19) nu plastmasas maisiņš, man šķiet, ir tieši paredzēts, lai ražu pa taisno sapūdētu, es ar ābolu saglabāšanu nenodarbojos, bet mana vīrene katru ābolīti noņem rūpīgi un raugās, lai tie nesasistos un liek kastēs, glabā sausā, vēsā vietā, martā antonovka vēl ir ēdama:))
JurisK (2009-09-20 08:44) Kaa sorrel saka - ljoti ruupiigi jaaatlasa aaboli, jaabuut pareizai shkjirnei. Varbuut, ka vareetu likt maisinjos, tad jau labaak vakuuma iepakojumaa. Svariiga vieta, kur glabaa! Veess, mitrs nedaudz un tiirs pagrabs esot ideaals.
zilani (2009-09-20 08:49) Man ir ziemas šķirnes - Sīpoliņš, Antonovka, Sārtais un Peipinš.Viss tik glabāts pagrabā - vēss, nedaudz mitrs, tikai tur viss tiek glabāts vienā telpā.Ābolus arī lasam ar rokām no koka uzmanīgi, bet vienalga puse novākto ap jaungadu tiek iznesti laukā, jo sapūst.
JurisK (2009-09-20 09:00) Pagrabu vajagot dezinficeet, kameer veel nekas nav iekshaa, nu jau par veelu. Tad meegjini maisinjos - netiks klaat gaiss, aabols pats izdalot CO2, vajadzeetu buut labi!:)
Pele_chiibaa (2009-09-20 09:52)
vai ta pepiņš ir ziemas šķirne? man jau kkā liekas, ka tā ir rudens šķirne.
a sīpoliņi un antanofka nekad, teiksim, mūsmājās nav stāvējuši ilgāk par Ziemīšiem. ābolus pēc iespējas ilgāk var saglabāt, ja tiek uzturēta vienmērīgi zema temparatūra un protams - lai neviena brūcīte, trauma nebūtu miziņā, zem miziņas. cik plusiem jābūt, precīzi nezinu..varbut kādi +6/+8
Palomino (2009-09-20 10:10) Ar āboliem jāapietas uzmanīgāk kā ar olām. Savulaik vecmamma mācīja, un tā arī darījām, ka ābolus uzmanīgi nolasa. Mest grozā nedrīkst, katrs jānoliek. Atnes uz kādu sausu telpu, izliek kaudzē un pagaida dažas dienas, kamēr āboliem izveidojas tāda kā taukaina kārtiņa (vecmamma teica: ievaskojas), tad saliek kastītēs vienā kārtā un nes uz bēniņem vai pagrabu. Antonovkas un sīpoliņi vēl martā ēdami.
Afrodit (2009-09-20 10:22)
kastes apakšu izklāj ar sienu,salmiem, mazliet atstatus saliek ābolus, starp āboliem arī saliek sienu un nedaudz arī uzliek pa virsu. tā āboli var stāvēt ļoti ilgi, pat līdz Ziemassvētkiem(antonovku ilgāk grūti saglabāt). Mums gan laukos ir kautkādas ziemas šķirnes(nezinu kā sauca..),kas šādi sapakotas glabājas līdz martam :)
protams,kā jau te tika minēts-ir ļoti rūpīgi jāatlasa,lai nav iebojātu..
amailija (2009-09-20 11:57) Kastēs pagrabā...salaītus no koka - mierīgi līdz janvāra beigām var aglabāt...galvenais, lai nebūtu sasitušie vai kā citādi bojāti....
kronite (2009-09-20 19:00) pagrābā, koka kastēs un starp ābolu kārtām avīzes.
smart_beauty (2009-09-20 20:44) Liekam vienkārši kastītēs, kā jau minēts - uzmanīgi nolasītus no koka, nekas nebojājas. Nekādus salmus vai avīzes pa vidu neliekam. Pēdējos ābolus ēdam parasti ap Lieldienām. Laukos kad dzīvoja, glabāja pagrabā, pēdējos gadus, kad dzīvo pilsētas dzīvoklī,āboli tiek glabāti vienā no lodžijām, un arī nekāda vaina, līdz martam mierīgi.
p_p (2009-09-21 12:06)
ja pagrabs ir nedaudz mitrs, tad neder, jābūt sausam
mēs glabājam kastēs+ avīzēs un šķūnī (vēss+ sauss)
mēģini uzglabāt bēniņos?
vilcenessmaids (2009-09-21 12:16)
Esmu redzējusi vecumvecos ābolu glabājamos pagrabus.Tajos glabā TIKAI ābolus,jo āboli ""pievelk""citas smakas(biešu,burkānu).Tajos pagrabos cauri tecēja strautiņš,jo pagrabi speciāli uz tekošo ūdeni uzcelti.Man tādu pagrabu nav,tad lieku spaiņus ar svaigu ūdeni,lai āboli neizžūst.
Ja ābolos jau ir kāda sēnīte(to ir milzums),nekas nelīdzēs,āboli bojāsies.Nesen dzirdēju ,ka jāizbārsta starp āboliem TRIHODERMĪNS,kurš ir bioloģisks līdzeklīs dažādu puvumu sēnīšu iznīcināšanai.Tas jādara ar cimdiem,bet āboli pirms lietošanas jānomazgā.Nu nezinu...bet mēģināšu.
Nelima6 (2009-09-21 20:30)
Mums pagrabs ir silts (diemžēl) un mitrs, bet āboli tajā glabājas ļoti labi, ja vien ir uzmanīgi novākti no koka un salikti kastītēs. Glabāšanās ilgums visbiežāk atkarīgs no šķirnes... Piem. "Forele" arī manā siltajā un mitrajā pagrabā glabājas līdz aprīlim.
Protams, ābolus jānovāc pirms tos ir ķērušas salnas... citādi nekāda pareizā glabāšana nelīdzēs - sapūs.
mazaiss15 (2013-03-17 08:32) Es ar so nedelu uznesu no pagraba pedejo porciju antonovku un sipolinus....bij ar kas pusapuvusi. Rudeni no abeles vacu ar rokam,apgrozu no visam pusem vai nav ari kads putnins ieknabis,lieku plasm.kastes tik avizi apaksa un uz pagrabu,pagrabs auksts,bet ta ka butu kas sasalis pa 6 gadiem nav bijis...ir ari velie rudens glabajusies,nav ne vainas,tik man pagasgad to nebija...
Abolu ievarijums no antonovkas (4)
Kur spiez no aboliem sulu Pieriga? (8)
Abolu deserts (11)
Abolu vins (10)