Sula

Sula - jautājumi un diskusijas

Kur spiež no āboliem sulu Pierīgā? (8)
Interese pārstrādāt dažus maisus kritušos ābolus, vēlams Dārziņu rajonā.
11:42,
tu tiešām tik nemaldīgi tici visam gūglā rakstītajam, ja uzbrūc autoram? Normāls aicinājums dalīties pieredzē, nevis lekt apkārt pa visām adresēm, kur varbūt jau sen nekā cita kā žurku vairs nav, - gūglā ir pietiekoši daudz novecojušas informācijas un dezinformācijas (ja nu tu vēl to nezini).

Apskatījos gūglā atradu 2 adreses - Lielručkas Ķekavas pagastā un Maskavas 491, Rīgā. Gan jau ir vēl kaut kas, bet iesaku iepriekš savanīties, - ja nu gadījumā tur sen nekā - 26170516, 29991748. Pašai diemžel nekādas pieredzes šajā jautājumā nav.

Vispār pārsteidz dažu cilvēku pārliecība, ka gūglā visu var atrast, veikalā visu var nopirkt, tipa - nepiesārņojiet PA ar visādiem glupiem jautājumiem, te tikai jautājumiem, te tikai parieties par attiecībām.
Zini,ir tāda Google....Neesi slinks un paskaties - tur ir gana tādas infas . Nupat paskatījos. Atliek tikai izvēlēties sev noderīgo. Pierīgā, Dārziņu rajonā strādā spiestuve Ikšķilē, Lībiešu ielā 68. Vispirms labi piezvanīt 25770058. Tikko tur biju. Pats process drusku ilgāka kā vislabākajās, modernākajās spiestuvēs, bet par to katram pašam jānorunā Klau, kāpēc niecini Danas rakstīto. Korekta ziņa par to, kas ir pieietama netā, bet kas arī var būt paslīdējusi garām. :(
Precīzāk - Maskavas ielā vēl nestrādā, arī meklēju pats, ja atradīšu, uzrakstīšu par faktisko dabā
Siguldā pie Latvijas naftas benzīntanka. Iespējams arī pie citiem JN benzīntankiem. Šogad gan vēl nessmu nokontrolējis. ··· Sula: Kur spiež no āboliem sulu ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kāds minimums cukura būtu jāliek klāt ābolu sulai, lai tās uzglabātu pasterizētas? (12)
Kāds minimums cukura būtu jāliek klāt ābolu sulai, lai tās, sapildītas pudelēs un nopasterizētas, varētu uzglabāt?
Es nelieku nemaz. Uzkarsēju ,noņemu putas, līdz uzvārās karsēju un pildu pudelēs. Glabājas bez problēmām. Nekāds minimums! Visas sulas bez cukura! Pasterizētai ābolu sulu cukuru nevajag. Ir kārtīgi jānopasterizē (var uzvārīt) un glabāsies. cukurs nav vajadzigs Šogad ābolu sula jau tā atgādina sīrupu,kur nu vēl cukuru. ··· Sula: Kāds minimums cukura būtu ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kur var nopirkt Stockmann bērzu sulu? (7)
Labdien! Kur var nopirkt Stockmann bērzu sulu? Cik maksā litrs?
kas gan labs var būt veikala pirktā sulā Man personiski labāk garšo Neste bērzu sula! Centrāltirgū. Droši vien, ka Stockmanaa :D Man liekas, ka Stokmanaa tieshaam pardodas (-evaas) beerzu sula. Pudelees. Made in Latvia..

P.s. man gan labaak patiik amatieru varianti, triislitra burkaas :-)
··· Sula: Kur var nopirkt Stockmann ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Aroniju sula ziemai (3)
kā pagatavot aroniju sulu ziemai, bez ķiršu lapām?
Var vienkārši iztvaicēt caur tvaicējamo un karstu pudelēs iekšā bez cukura,kā sŗupu var taisīr ne tikai ar ķiršu lapām ,es taisu ar upeņu lapām,veselīgāk. Ļoti garšīgs dzēriens (sula) - trīslitru burkā saber nomazgātas aronijas, tām virsū tīras, veselas cidonijas - tas viss apmēram 1/3 burkas. Pārlej ar karstu cukura sīrupu un aizvāko. Sula garšīga, cidonijas mīkstas, arī garšīgas, var ar aronijām bērt uz saldajiem ēdieniem....Cukura proporcija ar ūdeni - gaumes un garšas jautājums..:))) Izspiest,tad sterilizēt.Cilvēks ar zemu asinsspiedienu to nemaz nevar lietot. ··· Sula: Aroniju sula ziemai lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kā pareizi pasterizēt ābolu sulu, lai saglabātu vitamīnus? (4)
Lai iekonservētu sulu un tā nebojātos, to parasti uzvāra, salej burkās/pudelēs un aizvāko. Līdz šim tā arī parasti daru, bet esmu dzirdējis, ka šādā veidā sula kļūst bezvērtīga - vienkārši garšīgs padzēriens, kuru ...
nevajag uzvārīt, sulu vajag tikai uzkarsēt gandrīz līdz vārīšanās temperatūrai, noputot un liet burkās. Jo, ja nevāra tad neputro un var liet tāpat burkās, bet labāk noskaidrot pareizo temperatūru līdz kurai vitamīni neiet bojā un tad kontrolēt ar termometru un sildīšanas ilgumu. nu ja tik skurpulozi grib tai lietai pieiet! jebkura pasterizeeta sula praktiski visus vitamiinus ir zaudeejusi dazhu minuushu laikaa. Sula jaalieto uzreiz peec spieshanas vai arii ljaunaakajaa gadiijumaa svaigi spiesta jaasaldee plastmasas maisinjos, jo sula momentaa oksideejas. Vitamiini saglabaasies tikai saldeetaa sulaa,karseejot taapat viss zuud.
sulu vispirms uzkarsee,kaartiigi noputo,atstaaj lai padziest,tad karsee veelreiz liidz virsanai un lej burkaas.ja kaartiigi nenoputos-burkas dibenaa buus riebiigas dulkes,ja neizkarseesi-sula sasskaabs.taa nu tas ir.
··· Sula: Kā pareizi pasterizēt ābolu ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Bērzu sulas (4)
Laikam jau nepareizā vietā rakstu, bet interesē padomi. gribētos zināt cik tas ir vienkārši vai sarežģiti pašam tecināt bērzu sulas, kādi ir knifi, cik dziļi ir jāurbj caurums, kā pareizi un no kā taisīt renīti? Kā ...
Tas ir samērā vienkārši. Pirmāmkārtām, jānoķer vieta un laiks - saules apspīdēts bērzs dos labāku sulu, jāuzķer brīdis kad sāk tecēt, nolaužot zariņu un sekojot pilieniem.
Otrkārt, jāņem urbis, kura diametrs ir sākot no 2 cm, jāurbj iekšā cauri mizai un mīkstajai daļai nu gādus centimetrus 7. Jāņem vaba - pašam no koka jāuztaisa, jeb jāpiemeklē ar urbi kāda plastmasas PVC vai PE caurle un jāteš kokā. Galā liek ķipi, mučeli vai palstamsas kuli iekš kāda trauka. Tagad jau visi uz kulēm sēž, lai nelien visādi mošķi un nebirst mēsli.
Treškārt, jāraudzē. Es iesaku to darīt mazos traukos, jo ja kas saiet grīstē, tad neizput viss un tā var arī saglabāt gana ilgi. Receptes dažādas, bet savu es turu noslēpumā.
Ceturtkārt, attieksme. Tā var būt tautiska, praktiska un moderna. Tautiskā ir ar prievīti, pastalām, svīķi, koka vabu un koka ķipi un neiztrūkstošo tautasdziesmu, kas skan pāri trejdeviņiem kalniem. Praktiskā ir - profi urbis, plastmasas, ikdienišķa lamāšanās un koka nopumpēšana līdz beigām ar tālāk sekojošo koka gāzienu un malkas ripināšanu (bērza malka darvo). Modernā ir: maģis, alus, trennuzenes botas, beibes, viss kā pagadās un beigās bērzu sulas uz paģirām nopirkšana lielveikalā.
Vēl ir arī tāda disciplīna, kuru ieveda blokmāju apdzīvotāji. Tās raksturīgākā iezīme ir četru daudzstāveņu pagalmā, visos bērzos, lai arī tie būtu sīkie Karēlijas bērzeļi iedragāt cauruli un apakšā nolikt burku. Tad kad iestājas krēsla vai tumsa visi, ieskaitot urbējus, dodas piemīzt traukus. No rīta gaismai austot urbēji dodas pie saviem traukiem un katrs ar lepnumu ieņem vienu šļuku un lūrot uz saviem konkurentiem, ļauni smej, jo domā, ka visi citi izņemot pašu dzer urīnu. Tā ir laba spēle un es to atbalstu, jo kā gan savādāk pavasara rītos var blokmājās sevi iepriecināt. Pats sākums - tālak projam no pilsētas un vietam, kur augsnē varētu būt ķīmikālijas.
Pirms sākt tecinat bērzam sulu, jaizvēlas bērzs, kuru jūs knapi ar rokām varat apķert un jāpaprasa tam atļauja: es tecināšu tavu sulu, kas man dos spēku un veselību. Pēc tam es aiztaisīsu caurumu un rūpešos, lai tu būtu vesels.
Caurums jāurbj dienvidu pusē. Jāurbj apmēram pirksta dziļumā, tad urbumu iztīra, ar piemēram smalkāku zariņu, no skaidām. Paskatās vai sula tek un ieliek cauruliti.Caurulīte var būt arī plastmasas, tikai tā mūs ar vasku vai plastilīnu japielīmē kokam, jo tik labi nepiegulēs caurumam kā koka. Mūsu ģimenē koka pīpīte ir pārgajusi no paaudzes uz paaudzi, tāpec nezinu kā to gatavo. Varbūt var nopirkt uz tirgu pie "koka večiem". Lielo maisu, aiz stūriem piesietiem striķiem, apsien ap koku un gaida, kad satecēs. :))
Kad beidz, turpat mežā sameklē koka sprungulīti, kas cieši pieguļ caurumam un iedzen caurumā. Var pēc tam no ārpuses apsmērēt ar potvasku.
Varbūt, ka klādam ir arī citi varianti.
Uz veselibu! Bērzu sula ir ļoti garšīga un sma attīrīšanai,sevisķi nierē derīga.
Atkariigs no pteerinja -var pietikt ar 12 mm urbi un 5 cm 1-2 cilveekiem dzershanai. Ja gribat uzglabät visu gadu tad kä pirmajam. Labäkä recepte -kons. gräm. kur uz väka baltä fona burcinja rämiitii - ar grauzdeetu klona rupjmaizi, upenju kätiem vai lapäm cukuru mazliet - viss. Var pildiit shampäniesha pudelees- neatshkjirsiet no viina. ··· Sula: Bērzu sulas lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Cidoniju sula (11)
Vai esat spieduši sulu no cidoniju auglīšiem ar neizņemtām sēkliņām ar elektrosuluspiedi "Sadovaja"? Jautāju tāpēc, ka baidos, ka nesabojāju spiedi kaut kādu nieka sēkliņu dēļ.
atdali sēklas no augļiem, tad caur parasto gaļas maļamo mašīnu, pieber cukuru un visa lieta... Es pagaajusajaa gadaa izspiedu vismaz 30-40l un kolosalu recepti iedeva kaiminiene.No vecmaaminu laikiem-sulu sapilda pudelees un uzkarsee tikai lidz 85 gradiem .Sula nezaudee savu dabiigo kraasu,garsu un arii vitamiinus.Uzvaarot paarmainaas ....Ziemaa no pagraba tikpat kaa tikko izspiesta. Normālai sulu spiedei noteikti sēklas nekaitēs. Vecajām labajām krievu laika sulu spiedēm nav ne vainas- nekad neesmu sēklas ņēmusi ārā cidonijām, sulu spiežot. Tā var daudz un ātri pārstrādāt, bet garša-nu teikšu tā- nekas nav labāks par cidoniju sīrupu,kas iegūts, cidoniju šķēlītes ar cukuru apberot...diemžēl..... Es piemēram cidonijas sagriežu šķēlītēs, saliku burkā un pārberu ar cukuru. Pēc nedēļas jau ir gatavs cidoniju sīrups. Ko tur var sabjāt.Sēklas taču paliek sietā.Vienīgi šaubos vai kaut ko izdosies izspiest.Vismaz
pēc skata cidonijas ir tādas pasausas.
··· Sula: Cidoniju sula lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Dzērveņu biezsula ziemai. (7)
Parasti to gatavoju, pievienojot tik pat daudz cukura un uzkarsējot līdz burbulim. Gribētu dzirdēt jūsu pieredzi, kā ir ar uzglabāšanos, ja masu samaisītu ar cukuru un bez karsēšaņas?
Kādreiz, kad braucām uz purvu lasīt, darīju tāpat kā ezjule: vecajā labajā gaļas mašīnā - ģimenes pasākums: vīrs iestellē elektrisko urbi roktura vietā, tai iebēršanas vietai uzstellē piltuvi/nu tūtu:) - lai process notiek ātrāk. Tad 1:1 ar cukuru un burkās iekšā. Ēd gardām mutēm. Bet tagad ir tas "zaptes" cukurs, varbūt ko citu. Tagad nav problēmu: nopērku tirgū no tantiņām bikiņ un ēdu bez cukura, kad sagribas:) ūdeni vajag gan, ja liek burkās i pagraba nevajag. ja bez ūdens burkās, tad vāku likt nevajadzētu. Man stāstīja, ka pat ūdeni liet virsū nevajag.
var tāpat sabērt burkās un likt vēsumā :))
var sablendereet ar cukuru un izzaaveet. var izzaaveet arii bez cukura. skat abele.lv dzērvenes ar medu sablenderē,un saldētavā iekšā;) ··· Sula: Dzērveņu biezsula ziemai. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā taisa aroniju sulu? (8)
Aronijas iztvaicēju,pieliku cukuru,pavārīju,salēju burciņās,aizvalcēju. Kaimiņiene ieminējās par uzlējumu>aronijas+ķiršu lapas+ūdens.Proporcijas aizmirsusi. Ja kādai/am zināma šī versija,būšu pateicīga.:)
Bļodā ieber nomazgātas aronijas 1 kg + pārkaisa 2 ēdamkarotes citronskābes + nomazgātas ķiršu lapas tā, lai kārtiņa nosedz pa virsu + 2l tikko uzvārīta ūdens. Šito patur aptuveni diennakti, tad nolej un vāra sīrupu, uz 1l šķidruma var liks ap 700 - 800 g cukura. Šķiet, ka proporcijas bija tā, neesmu šogad vēl taisījusi ... es esmu taisijusi aroniju sirupu-fantastisks......aplej aronijas ,kuram virsu ir kirsu lapas ar verdosu udeni un tur zem vaka,kamer atdziest.Tad izkas ogas,uz litru skidruma nem kg cukuru , iedamk.citronskabi un maisot uzkarse, lidz cukurs izkusis.Lej pudeles un kirsu sirups gatavs-loti skaista krasa un garsa........lai izdodas! Stefanna pareizi raksta... Tikai nianses - tai receptē, ko man deva jau sen - tur pārlietās ogas 36 stundas, šķidrumu nolej, tad otrreiz lapām un ogām uzlej ūdeni un atkal 36 stundas, tad salej abus kopā palielā katlā un silda, pieliek cukuru. Kā uzmet burbuli - leju burkās vai pudelēs un `uz izķeršanu" - dzer kā "zaptcūdeni" - šķaida ar ko un cik grib:)
2 litri aroniju ogas, 100 g citronskābes, 2 l vārošs ūdens, 5 kg cukurs (nu vēl jau acumērs ar:)))) Labu apetīti!:)
Es aroniju un ķiršu lapu attiecību uz izjūtām. Lieku kārtās pārleju ar vārītu ūdeni, kurā izšķīdinu citronskābi (uz 3lūdens =2ēd.k citronskābi) Nākamajā dienā nokāšu un vāru sīrupu(uz 1l novilkuma 800g parastā cukura). Traukos saber salasītas aronijas-apmēram-uz 1 l ogu-1 ēdamkaroti citonskābes.Citronskābi ber pamīšus aronijām. Tam visam pārlej pāri vārošu ūdeni, kuram piebērta sauja ķiršu lapu ( man ir 4 l katliņš).Pēc 24 stundām nolej un karsē šo nolējumu. Kad vārās, pieber cukuru-uz 1 l šķidruma 650 g cukura. Pavāra un karstu pilda pudelēs. Ogas var izmantot otrreiz.:) ··· Sula: Kā taisa aroniju sulu? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kāpēc gan nē? Man tā aug ļoti koša uz palodzes dienvidrietumu pusē. Pat ziedus esmu sagaidījusi, tiesa ziedēšana bija ziemā. Krasula, ko dēvē arī par naudas kociņu, tieši labāk aug ne pārāk saulainā vietā. No personīgās pieredzes - uz ļoti saulainas palodzes naudas kociņam mēdz apdegt lapas un krist nost. Vēlu veiksmes! :) Man karsula , jeb naudas koks, aug pusēnā... ļoti labi jūtās... Vasarā es to aiznesu uz dārzu zem plūmes... , mazliet pamēsloju ar organiku.., aug kā uz rauga uzlikta!:):) Man stāv uz palodzes, ļoti patīk dienas gaišums!Pie mums Jūtas ļoti patikami aug griezdamies! Jā var,jau sniedzu atbildi. ··· Sula: Vai var audzet krasulu uz ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu