želatīns

želatīns - jautājumi un diskusijas

Agaragars (8)
Pērn sataisiju tomātus želejā, izmantoju Latplanta un Dr.Oeteker želatīnu. Sanāca zupa. Nesarecējapat ledusskapī. Šogad nopirku agaragaru, jo tas paciešot augstāku temperatūru un tāpēc var sterilizēt. Vai jums ir pieredze ...
Nezinu, kā ir ar agar-agaru, bet želatīnu noteikti nevar bērt pa sauso burkās. Želatīns ir jāuzbriedina un jāizšķīdina marinādē, un jāmaisa ir pamatīgi, līdz tas izšķīst. Vienmēr želatīnu-Latplanta vai Dr. Oeteker uzbriedinu, kārtīgi izmaisu marinādē, pagaršoju un leju burciņā un nekad nekas nav nogājis greizi. Ledusskapī neglabāju, bet vēsā pagrabā un nemaz nebojājas...tā darīšu arī tagad. Tikai vajag pareizas proporcijas un pagaršot, bet ieberot uzreiz sausu burkā, tas nesadalās vienmērīgi, tāpēc arī nežēlē. Visu mūžu strādāju ar želatīnu kuru uzbriedinu. Želatīnu nedrīkst uzvārīt, drīkst tikai karsēt.Ja želatīns smalks tad varbūt var liet virsū sausam un viņš izšķīdīs, bet ja būs graudains var arī neizšķīst. Esmu bērusi burkā, sarecējis ir lieliski. Varētu vnk būt želatīna vaina. Es parasti palieku pie vācu ražojuma, tas ir vislabākais. Un netā tiešām arī pa pilno recepšu bez uzbriedināšanas, tā kā tam arī būtu jāsanāk. Ja par jautājumu - tad arī labāk nopirkt tādu, kam virsū konkrēta instrukcija, piemēram, vācu, un tai sekot. ··· želatīns: Agaragars lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kā šķīdināt želatīnu (9)
gatavoju tomatus zeleja
tomātiem želejā želantīnu nešķaida ,ieber tāpat burciņā tomāti želejā.
puslitra burciņās saber piparus,krustnagliņas,liek kārtās sagrieztus tomātus un sīpolus..burciņas vidū ieber 1tējk.sāls,3 tējkarotes cukuru..kad burciņa piepildīta uzlej nepilnu tējkaroti etiķa esenci un uzber želantīnu 3 tējkarotes..uzlej vārītu ūdeni ,uzliek vāciņu un karsē 80-90 grādos aptuveni 10 min...ātri ,vienkārši ,ļoooti garšīgi :)
Ja ieber tapat un uzlej karstu ūdeni, viņš tak garšo pēc līmes! Jābriedina aukstā ūdenī un tad karsta ūdens peldē jākarsē. http://virtuve.calis.delfi.lv/noderigi/padomi/ka-sagatavot-zelatinu/ želatīns plāksnītēs vai graudiņos? principā vispirms uzbriedina ūdens peldē. nolej lieko ūdeni, ja ir. pēc tam izkausē ūdens peldē un pievieno, kur vajag. ··· želatīns: Kā šķīdināt želatīnu lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā lietot želatīnu? (6)
Pastāstiet kā ar želatīnu jāapietas, lūdzu! :) Varētu daudz dažādus saldos (un ne tikai) mājās taisīt...
Varu piebilst, ka karstu es gan nekad klāt putukrējumam neleju, tad nebūs labi. Mazliet atdzesē. ieber zhelatinu traucinja, aplej ar udeni, nu ta apmeram 2/3 vairak ka zhelatins, paturi kadu pusstundinu, lai uzbriest, tad uzsildi maisot, lidz parvershas °viendabiga masa un lej klat tam, kam vajag - saldajam utt. 1 paciņa želantīna uz 1 - 1,5 l kaut kā, ko vēlies sarecināt. Tenoloģiju c_s aprakstīja gandrīz precīzi. Divas nianses - jāuzbriedina nelielā ūdens daudzumā, lai nekas nav jānolej; jākausē ūdens pelde, citādi visa tā būšana piedeg un ellīgi smird! :) saule, es kādreiz, kad ar kulināriju vairāk nodarbojos, nekad to želatīnu ūdens peldē nekarsēju, bleķa bļodiņā iekšā, un tad labi aši, maisot izkausēju. Neatceros, ka būtu piededzis. Bet tava metode, protams, korektāka.:) Šodien pērkamais jau nav vecais pazīstamais padomju laika kaulu līmes želantīns(raupjš un tumši brūns) un par tām paciņām ar nav korekti, jāorientējas pēc svara. Arī receptes uz paciņām nedrukā, jo nevar paredzēt kur recinātājs tiks izmantots. Putukrējumam ir nopērkams augu valsts izcelsmes "stindzinātājs" un to "indēt"(no dažu dietalogu viedokļa) ar gaļas grupas produktiem nav nepieciešams(ieteicams?). Paliek vēl želejas. Visloģiskāk želantīnu izmantot ar gaļu saistītos ēdienos; ar augļiem(želejās) labs ir jūras augu produkts - agars. Noteikti atradīsi kādu sakarīgu gastronomisko baudu grāmatu, vai i-netā, un tad praksē iegūsi savu proporciju un labāko metodi želantīna pielietojumam. Želantīns nav dārgs(domāju 20g paciņu, SIA "Valežs" PĀRTIKAS ŽELANTĪNS, izcelsmes valsts - Beļģija). :)))
Izziņai: Agars ir polisaharīds (pieder ogļhidrātu grupai), ko iegūst no dažām jūras aļģēm. Agars kā pulverveida viela. Ūdens vidē agars uzbriest un izšķīst aptuveni 100°C temperatūrā. Ja agaru saturošs šķidrums atdziest zem 45-40°C tas sacietē un veido gelveidīgu masu. Pēc sacietēšanas masa sašķidrināma to uzkarsējot virs 100°C. Lielā starpība starp agara kušanas un želēšanās temperatūru arī nosaka tās plašo pielietojumu (gatavo arī želejbombongas - pirkstos nekūst).
··· želatīns: Kā lietot želatīnu? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu