Baziliks

Baziliks - jautājumi un diskusijas

Baziliks ziemai (16)
Lūdzu, vai kāds varētu dot padomu, ko darīt ar baziliku, lai to saglabātu ziemai? P.S kaltēti garšaugi man diez ko negaršo,tāpēc ļoti gribētos dzirdēt kādu citu variantu
Nu tokš ieliec saldētavā. Nu ja, ka saldētavā. /piekrītoši pamāj ar sirmo galvu/ Mēs fāterlandē frīzējām visu, kas nekust! Uztaisi pesto un saliec saldētavā. Pati neesmu mēģinājusi, bet dzirdēts no kruta pavāra. Sablenderē un daļu turi olīveļļā kā piedevu pie salātiem, bet zupām saldētu saldētavā - var lapiņām, var blenderētu :) Līdzīgi kā ar eļļu, var arī apliet ar vīna etiķi - salātiem. ··· Baziliks: Baziliks ziemai lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Pesto mērce (21)
Vai kāds(a) varētu ieteikt kādu progresīvāku metodi, kā sasmalcināt baziliku pesto mērcei?.....
Man patīk blenderis. Nez vai kas labāks ir izdomāts? blenderis. ir nācies arī smalki, smalki plūkāt/griezt/berzt ) Šodien tieši gatavoju pesto mērci pēc Ievas virtuves receptes:)
Kā būtu progresīvāk, nezinu. Varbūt samaļot baziliku ar mehānisko gaļas mašīnu. Mērci esmu taisījusi vairākkārt, bet par gaļas mašīnu iedomājos tikai, izlasot jautājumu:)
Es smalcinu ar blendera asmeni. Parasti gatavoju no 150g bazilika lapiņām un diezgan ātri tā lapu kaudzīte saplok. Gluži pjurē jau nevajag iegūt, nelieli graudiņi var palikt.
Jāā, dažas dzīsliņas man arī vienmēr paliek, kas zobu starpās ieķeras:)) Bet svaigi tomāti ar pesto mērci, vienalga, ir ņam, ņam!
Varbūt blenderis vajadzīgs jaudīgāks, varbūt lapiņas pirms blenderēšanas jāsagriež ar nazi vai šķērēm(kā es visu griežu virtuvē). Jāmēģina un jāatrod labākais variants.
Manam Philips blenderim līdzi nāca stikla trauks ar nazīšu asmeni, kam augšā iestiprinās blendera kāts. nezinu, kā viņš zinātniski saucas - tāds mazs smalcinātājs. tad nu tajā baziliks samaļas exelenti. pat kāti, jo es plūcu ne tikai lapiņas, bet visu augšējo bazilika dzinumu. nav nekādu diedziņu. ··· Baziliks: Pesto mērce lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu