Padalaties - laba maltā kafija

Neesmu baigais feinšmekeris, bet pēdējā laikā jūtu, ka kafijas garšā ir pretīgi rūgta un līdzinās grauzdētām zāģu skaidām. ““Merilld““ agrāk bija gana normāla kafija, bet tagad dzerot jāviebjas, nekāda aromāta. Jūsu pieredze, Jūsu ieteikumi. Iepriekš - paldies Jums!

janisb    1 Es ņemu šiten http://www.kafijaspupina.lv Italian Roast un Fogchaser manas mīļākās, bet tās espresso aparātam. IMHO LV neko labāku neatradīsi...

Alison      Es ņemu pa vienkāršo - lielveikalā - no illy, Lavazza un Julius Meinl- parasti garšīgas, tādas, ko krūzītē var apliet. Bon appétit!

Eneile    1 Es pārsvarā pērku Dallmayr un Lavazzu.

kvarts    1 tā kā vismaz pāris reizes gadā braucu uz Vāciju, tad kafiju parasti sapērkos tur...

Miahanna      Andritto cafee

mhm19    1 Lavazza noteikti, vēl arī visas http://karaliskakafija.lv/ kafijas- mmm.....!
tikai labāk pirkt pupiņu kafiju un malt īsi pirms lietošanas, tādā daudzumā, cik izlieto vienā reizē, citādi kafija zaudē savu aromātu.

Liara7      Esmu izveidojusi savu "top" no brīvi lielveikalos nopērkamajām kafijām - Dallmayr, Lofbergs Lila Mellanrost un Mellanmork, Paulig Clasik, Paulig President, Jacbs Kronung. Un katru mēnesi kādai no tām vienā kādā no lielveikaliem ir laba cena. Šobrīd Maxima Lofbergs Lila (zaļā) pa 2.99 Ls

Elllaaa      Pulveeris...kafija...skeerso polus,ko ta gribeet? Cik esmu bijusi Latvijaa...nemu kafiju liidz,bet ja peerku tad skatos.....kur taa manta faseeta:) Vispaar......visaam preceem vajag skatiit,kur pildiitas,kur faseetas....:)

Zipper    1 man ar apnikušas šitās kūdras, kuras garšo pēc skaidām :( gribās tādu kura nav jādzen caur automātu, labi garšo aplieta krūzē. Pamēģinās to Lavazza. vispār laba kafija ir retums LV. arī tās kafijas bodēs var uz suslu iegrābties, tiesa skaistā iesaiņojumā.

citaadaa59      parasti iepērkos kafijas namiņā uz Brīvības un Kr.Barona ielas stūta.Patīk ka var izvēlēties vairākas šķirnes un tavā klātbūtnē samaļ.Kafiju pērkot iepakojumos svarīgi sekot kur ir pildīta. Parasti izvēlos Vācijā vai Itālijā pakotās.
lai izdodas!

_Biezaa_oome      Vislabaakaa ir Melles kafija, ko grauzdee un malj Latvijaa uz vietas, paardod tirdzinjos. Tiira manta.

janisb      Lavazza ir vienīgā, kas no parastā lowenda veikālā nopērkamajām vēl ir dzerama, bet nepareizi pagatavojot, pat labākās kvalitātes kafijai garša būs ne visai. Būtiska nozīme ir gan pupuņu šķirnēm maisijumā, gan grauzdējumam, gan malumam, katram pagatavošanas veidam tie atšķirās.

maybe_windy_back    3 Dallmayr gan malta, gan pupiņas , LV pieejamā pagaidām ir favorītos. Droši vien līdz brīdim, kamēr nesāks štancēt kādā pagrīdē ;)

tulittagad      Esmu izvēlējies viena ražotāja kafiju, bet tā ir mana izvēle. Par kafiju - Discovery kanālā bija raidījums par vīru, kurš brauca uz kafijas zemēm iepirkt kafiju. Šim dzērienam ir tik daudz nianšu un prasību - tāpat kā vīnam.
Kas ir svarīgi?
- Kafijai jānāk no labas plantācijas. To mēs nekad nezināsim. Vienīgi ja paši aizbrauksim un nopirksim.
- Kafijai jābūt svaigi grauzdētai un pareizi grauzdētai. Te nu sākas mārketings un personīgās zināšanas. Gemos kafijas pupiņu izvēle ir drošākā sākumam. Jā tā ir svaiga, kvalitatīva. Ir zināmas nianses un es izvēlējos citu, dārgāku. Bet šo Latvijas ražojumu - iesaku.

fargo    1 nez, priekš manis, tas ir tarkšķēšanas dzēriens. es nejūtu taja "gaisotni", "ēteru" un sazin vēl ko grauzdētās, sasmalcinatās pupās ar kofeīnu ka galveno stimulatoru.
pupu smalcinātājs jau patērētājplebsam rada sajūtu, ka viņi ir īpaši, jo perk tieši šo sasmalcināto, izsusināto pulveri, bet tāds arī ir nodoms ar visu, kas tiek pasniegts ka elitārs. nieki.

pelija      Katrai kafijai ir mazie iepakojumi - 100 vai 200 gr, lielas naudas neiztērēsi,pagaršosi un pats sapratīsi, jo garšas kārpiņas katram indivīdam raida atšķirīgus signālus....bet , ja viedoklis, tad manējām arī nepatīk pargrauzdetā garša, tāpēc eksperimentēju un nonācu pie secinjuma, lai cik tas banāli nebūt, RIMI tumši zilā paciņa atbilst manām lietošanas un garšas prasībām....izmēģini, visu ko Tev piedava un nonaksi pie savas iecienītās...lai izdodas..:))

etc      Principā var pameklēties pa lielveikaliem, kur blakām ir bodītes, kas tirgo sveramās pupas. Ar noteikumu, ja mājās ir dzirnaviņas - tad var no rīta samalt svaigu. Pēdējā laikā parādījušās arī safasētās pupas, gan parasti lielajās pakās pa 1 kg. Tur viens trūkums - sākumā OK, bet tad uz beigām vairs nav tik laba garša. Reiz patrāpījās leišos uztrāpīt uz vācu ražojuma pupām Jacobs 0,5 kg, tās bija stipri labākas par pi mums nopērkamām. Maltās esmu mēģinājis daudz un dažādas. No samaltajām - Dallmayr - nu nezinu, LAVAZZA - arī ne pārāk. Lofbergs kādreiz bija laba. 90-to gadu sākumā bija parādījusies somu Kulta Katrina, bet ātri pazuda. Poļos var dabūt labas un aromātiskas pupas, saucas ALVORADA.

avanti13      Neviens nepiemin ūdeni!?
Viena un tā pati kafija ar dažādiem ūdeņiem garšo atšķirīgi.

etc      Kādreiz padomju laikos, kad Rīgas centrālajā unī mala kafiju, tad smaržoja viss pirmais stāvs. Un tikai nevajag teikt, ka tajos gados bija tik slikti dzīvot, kā tagad apgalvo. Tramvajs maksāja 3 kap. - trīs kastītes sērkociņu!

blonde      Centrāltirgū piena paviljonā ir kafijas kiosks, ņemu pupiņas (izvēle liela-var ekspeimentēt -kas vairāk iepatīkas), samaļ uz vietas...smarža,garša-super, smaržo visa virtuve...visādā ziņā Merild pēc tās iekšā neies:)

Līdzīgi jautājumi
Kafijas automāts (24 atbildes)Kafija melna kā mafija... (19 atbildes)Laba šķīstošā kafija (23 atbildes)Labas un garšīgas kafijas pupiņas. (15 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu