Kafija

Kafija - jautājumi un diskusijas

Laba šķīstošā kafija (23)
Ludzu iesakiet, ja kads pats lieto labu (videji stipru)skistoshas kafijas marku, kas pieejama musu bodēs. Dzeru tikai skistoso.
Folgers (ASV). Tici vai nē, bet Liepājas ir dikti garšīga! Tur gan arī vairākas markas, neatceros, tieši kura. Hmm, kādreiz dzēru Cronat Gold gaišo. Ir arī Jacobs gaišā granulu kafija garšīga. Gaišās granulas ir dārgākas, bet garšīgākas.

Diemžēl 5 pēdējos gadus dzeru tikai maltu dabisko - vidēji stipru, bez piena, bez cukura, bez jebkādiem pribambāsiem un ļoti karstu.
Kad mani uzcienāja, ļoti iegaršojas Davidof (jev Davidov precīzi neatceros), bet kad ieraudxzīju veikalā cenu, sapratu ka man viņa negaršo :) Ikdienā strebju Jacobs Aroma. Es teiktu nescafe gold vai tā zaļā nescafe, īpašas atškirības nav. ··· Kafija: Laba šķīstošā kafija lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Kafija melna kā mafija... (19)
Vai tā ir taisnība, ka kafijai berot klāt kafijas koka samaltas mizas un to tirgo kā kafiju? Ko tad īsti mēs tur dzeram - kafijas vietā?
mana ar bez mizām,ja nu vienīgi kāds sēdējis un no mizas izgrebis kafijas pupiņas:) Kafijas baudītāji pērk pupiņas... Baidos ka "kafija" no kafijas koka (patiesībā krūma) mizas būs vēl dārgāka par pupiņām. Nesamaltas kafijas pupiņas maksā vairāk, nekā tās pašas markas samalta kafija. Nedomāju, ka kafijas malēji piemaksā par to un tādēļ samalšanas procesā tā paliek lētāka. Secinājums tikai viens - kaut ko jau klāt gāž. Ka tik taa "miza" nebuus piekliidusi tulkojumaa...

http://www.coffeebark.com/
http://www.jamieoliver.com/news-and-features/features/beautiful-homemade-chocolate-bark/
··· Kafija: Kafija melna kā mafija... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Labas un garšīgas kafijas pupiņas. (15)
Esmu atkal garšīgu kafijas pupiņu meklējumos. Pēdejais mans favorīts bija Nilsson. Ko vēl varat ieteikt no savas pieredzes?
Aparāti - vai nu tas, kas pats maļ un pēc tam izdod tasīti vai arī mal pats ar dzirnaviņām un tad kaut krūzītē uzlej.

Pupiņas - žēl, ka augstāk gandrīz nav pielietojamas informācijas, mani interesētu, kurā Rīgas kafijpupiņu veikalā ir tāds apgrozījums, ka vismaz reizi dienā ir attaisīts jauns maiss ar svaigu grauzdējumu. Līdz šim sanācis iepirkties tikai tādos, kur pupiņas stendos stāv "mēnešiem", attiecīgi, kāds tur vairs aromāts u.c. fīčas.

Nu jau ilgāku laiku vedu savām vajadzībām standarta vakuumpakas no ārzemēm, bet gribas tomēr pirkt te uz vietas bez satraukuma par kūdru.
Svaigi grauzdēta "Andrito" + labs aparāts... b Domāju, ka jebkurš profesionālai lietošanai paredzēts kafijas aparāts būs labs.... ir bijusi pieredze vienu un to pašu kafiju gatavot dažādos aparātos, atšķirība , kā diena pret nakti.... Varu ieteikt Taylors kafiju! Gan aromāts ,gan garša ir superīga! Pats to lietoju jau daudzus gadus (6 un 7 grauzd. pak.) pērku sveramās, patīk dažādība, šodien nopirku Indonesia Sulawesi Toraja, no lētākām garšo Guatemala Genuine Antigua. ··· Kafija: Labas un garšīgas kafijas ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Padalaties - laba maltā kafija (34)
Neesmu baigais feinšmekeris, bet pēdējā laikā jūtu, ka kafijas garšā ir pretīgi rūgta un līdzinās grauzdētām zāģu skaidām. ´´Merilld´´ agrāk bija gana normāla kafija, bet tagad dzerot jāviebjas, nekāda aromāta. ...
Esmu izvēlējies viena ražotāja kafiju, bet tā ir mana izvēle. Par kafiju - Discovery kanālā bija raidījums par vīru, kurš brauca uz kafijas zemēm iepirkt kafiju. Šim dzērienam ir tik daudz nianšu un prasību - tāpat kā vīnam.
Kas ir svarīgi?
- Kafijai jānāk no labas plantācijas. To mēs nekad nezināsim. Vienīgi ja paši aizbrauksim un nopirksim.
- Kafijai jābūt svaigi grauzdētai un pareizi grauzdētai. Te nu sākas mārketings un personīgās zināšanas. Gemos kafijas pupiņu izvēle ir drošākā sākumam. Jā tā ir svaiga, kvalitatīva. Ir zināmas nianses un es izvēlējos citu, dārgāku. Bet šo Latvijas ražojumu - iesaku.
Principā var pameklēties pa lielveikaliem, kur blakām ir bodītes, kas tirgo sveramās pupas. Ar noteikumu, ja mājās ir dzirnaviņas - tad var no rīta samalt svaigu. Pēdējā laikā parādījušās arī safasētās pupas, gan parasti lielajās pakās pa 1 kg. Tur viens trūkums - sākumā OK, bet tad uz beigām vairs nav tik laba garša. Reiz patrāpījās leišos uztrāpīt uz vācu ražojuma pupām Jacobs 0,5 kg, tās bija stipri labākas par pi mums nopērkamām. Maltās esmu mēģinājis daudz un dažādas. No samaltajām - Dallmayr - nu nezinu, LAVAZZA - arī ne pārāk. Lofbergs kādreiz bija laba. 90-to gadu sākumā bija parādījusies somu Kulta Katrina, bet ātri pazuda. Poļos var dabūt labas un aromātiskas pupas, saucas ALVORADA. Sveicināti! Esmu pārsteigts no iepriekš minētā, ka neviens nav pieminējis eiropā eksluzīvāko (un vecāko) kafijas namu, kuram ir 120 gadu pieredze. Kuram divus gadus atpakaļ piešķirts Pasaules vēstures kultūras mantojums, pateicoties unikālajām, vecajām receptēm, sākot no novākšanas (ar rokām), mitrās atdalīšanas, lēnas (20 min. 220C) grauzdēšanas. Kafijas bizness ceturtajā ģimenes dinastijā. Plašākais sortimenta klāsts ~ 20 šķirnes (garšu dažādības dēļ, jo plantācijas ir visā pasaulē). Un kvalitātes simbolu apliecina Beļģijas karalistes zīmogs! Tā nebūs no lētākajām. Sortimenta klāstā ir arī viena no visdārgākām kafijas šķirnēm pasaulē "Blue mountain". Tās nelielā sortimentā var atrast Rimi hipermarketos, Stokmanā un Sky. Šī kafija ir ROMBOUTS (Beļģija) un MALONGO (Francija), mātes un meitas uzņēmums. Galvenais izvēlēties sev pēc garšas pareizo. Sortimentā atrodamas Pur Columbie, Brasil sul deminas, Gout Italien, Orines Moka-Congo,Origines Haiti-Guatemalas, Etiopian Moka Sidamo, Carat un citas. Gan maltas, gan pupiņās, gan arī kapsulās. Mokas ir rūgtākas, Carat vieglākas. Katrai ir stipruma, pēcgaršas un rūgtuma skala.
Šī kafija nāk no Beļģijas un Francijas kafijas namiem, bez jebkādas starpniecības, līdz ar to kvalitātes zudumi neeksistē. Cenas 250g iepakojumiem no 3,30Ls. Atvainojos, ja izskan kā reklāma. Būtu vēl daudz, ko stāstīt, vieglāk atbildēt uz jautājumiem. Bet, ja par vietējā tirgū pieejamo produkciju, tad daļai tiešām ir atšķirība no Vācijā, Zviedrijā pieejamai. Varu minēt, ka kafijai ir "svaiguma" termiņš. Un viena no galvenām niansēm, bez kofeīna, ir aromāts. Maltai kafijai, no atvēršanās brīža, tas zūd 1 diennakts laikā, pupiņām 3 dienu laikā. Pamēģiniet atvērt pēc pāris dienām jaunu paciņu un nobaudiet tās aromātu. P.S. ja vēlaties iepazīties ar pilnu sortimenta klāstu, droši varat griezties. Ar cieņu Andris.
Dallmayr gan malta, gan pupiņas , LV pieejamā pagaidām ir favorītos. Droši vien līdz brīdim, kamēr nesāks štancēt kādā pagrīdē ;) Es ņemu šiten http://www.kafijaspupina.lv Italian Roast un Fogchaser manas mīļākās, bet tās espresso aparātam. IMHO LV neko labāku neatradīsi... ··· Kafija: Padalaties - laba maltā kafija lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kafijas vārāmās krūzes (krieviski - tyrka) remonts (10)
Keramiskai tyrkai nolūza rokturis, kas bija kaut kādā veidā piekniedēts. Meklēju meistaru, bet nav ne jausmas, kāda profila speciālists vajadzīgs?? Varbūt metālkalis, lai izveido jaunu, metālisku? Varbūt ir kāda darbnīca? ...
Nopeerc saimnieciibas prechu veikalaa Chemikal metal, ir taada epoliime tuubinjaas, notiiri, iesmeeree tur to smaakji un turees, kameer atkal nenoluuziis. Ar kaut ko taadu ar bijis pieliimeets, visdrizaak. Tai vietā būs nepilni 100 grādi, ja netiks klāt gāzes liesma, izturēs. Bet tā - meklē skārdnieku vai parastu atslēdznieku - uztaisīs citu rokturi - aploci ap kruuzes kaklu no metāla un pie tās piestiprinās kātu. Diezgan piņķerīgs darbs, mazak par 5eiro noteikti nebūs, drīzāk 10, vismaz Rīga. Krievu internets pilns ar žēlabām par šitām turkām.

Jura ieteikums gan pagalam kolhozniecisks, labs meistars atradīs glītāku variantu.
Karstumizturīga līme un drošibai vēl izurbt šķērsām carumu, kur ielikt kniedi. Paņem drāti un novij citu rokturi,apmetot ap tievāko vietu.Kur var būt tik nepraktiski cilvēki.Tā kruška taču maksā dažus eiro,nopērc jaunu. ··· Kafija: Kafijas vārāmās krūzes ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kur nopirkt Lavazza "Tierra" kafiju? (9)
Sveiki! Vēlētos pajautāt, vai kāds nezina, kur var nopirkt Lavazza "Tierra" kafiju? Paldies.
nezinu.. :)
man dikti gribētos zināt kur var nopirkt dažādas interesantas garšvielas.. es meklēju kalnu orhideju pulveri, no viņa pagatavo dzērienu garšīgu- salep.. 1x pagaršoju, nav nekā labāka, nu varbūt ir..
ja kāds zin par to salep, un kur dabūt visu vajadzīgo lai viņu pagatavotu, tad atraksta man../?? es būšu ļoti pateicīgs.. varbūt ir kāds veikals, kur visu vajadzīgo var nopirkt, gan jau ir..
Zinu, ka Lavazza ir Madonas "Labajā", tieši nedēļas nogalē redzēju. Maksāja 3,29Ls. Es tikai nezinu, vai tā bija tieši "Tierra" , bet iepakojums izskatījās diezgan līdzīgs. Maxsi,Rimi lūdzu,pat nesen bija pupiņām atlaide.
Tikai mani samulsinā+ uzraksts Tierra" to es nav piefiksējusi uz pakas,jāpalūko ir vai nav?
Gan jau, ka ir Stockmanā vai Sky. es teco perku ··· Kafija: Kur nopirkt Lavazza "Tierra" ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Tēja un kafija dienas garumā (22)
Ārkārtīgi garšo melna tēja, varu izdzert trīs vai četras lielas krūzes pa dienu. Taču visu prieku bojā lasītais, ka melnā tēja visvairāk skalo kalciju ārā no organisma, tātad ir kaitīga. Kad dzēru kafiju, bija tāpat - ...
tam nav saistības ar ūdeni, bet gan ar skābju-sārmu līdzsvaru ķermenī.. aktīvā viela - kofeīns.. kafija ir pH skāba, lai to neitralizētu vajadzīgs sārms - visvairāk organismā sastopamais ir kalcijs.. tur arī tā mantība aiziet. piena pievienošana neko nelīdzēs, jo arī piens veido skābu vidi, un, tās neitralizēšanai tas pats piena kalcijs arī pazūd. komplektam vēl var pievienot cukuru, kurš arī ir viegli skābs. visprātīgāk būtu dzert kafiju un piekost veļas ziepes :D
ar melno un zaļo tēju storijs līdzīgs.
kopumā, mazāk būtiski cik izdzeram tēju/kafiju, vairāk tas, kādā veidā papildinām iztērētos ķermeņa resursus - šajā gadījumā kalciju.
Skalo jau laikam gan. Saka, ka arī zaļā tēja. Es esmu kofemāne, tomēr vairāk par 3 krūzītēm dienā cenšos nelietot.
"piena pievienošana neko nelīdzēs, jo arī piens veido skābu vidi, un, tās neitralizēšanai tas pats piena kalcijs arī pazūd"/c/ Par šo viedokļi dalās un zinātnisku pierādījumu šādam apgalvojumam īsti nav. Iesaka tomēr pievienot pie kafijas/arī melnās tējas/ pienu jeb saldo krējumu un lietot piena/skābpiena produktus kā Ca uzņemšanas avotu Nr.1. Var, protams, to vietā patērēt lielos daudzumos, piemēram, mandeles un sezama sēklas.
Ca papildus uzņemu tablešu veidā+D vitamīna pilienus, jo bez otrā pirmo organisms nespēj uzņemt. Lietoju piena produktus.
"Labāk ņem šķīstošo nekā malto.
Maltā ar saviem taukiem sastāvā uzaudzēs holesterīnu asinīs"./c/
Vai tad šķīstošā kafija ir kafija?? Par to holesterīnu laikam būs taisnība, tādēļ dabīgo kafiju iesaka gatavot automātā caur filtru jeb pievienot dzērienam kanēli un/vai kardamonu. Ar kanēli man personīgi negaršo, bet kardamonu šad tad pieberu. Dabīgā kafija satur antioksidantus, kas labvēlīgi ietekmē organismu,- šķīstošajā tos pagrūti atrast.
Kafiju dzeru ārkārtīgi reti - pēc 20 gadu vecuma varbūt reizi piecos gados. Tas tāpēc, ka ap to laiku sapratu, ka uz mani kafija patiesi iedarbojas kā spēcīgs stimulators. Dažas reizes biju neuzmanīgi piekritis piedāvājumam dienas otrajā pusē iedzert kafiju - tad nu negulēta nakts bija garantēta un aizmigt varēju tikai nākamās dienas vakarā :)))))) Pēc maniem novērojumiem darba kolektīvos, liela daļa cilvēku ir no kafijas atkarīgi - ja viņiem kādu nedēļu neļautu no rītiem dzert kafiju, viņi tur klīstu pa darbu kā miegaini zombiji :)))))) Par to, ko kafija vai tēja skalo laukā vai kāds no tām labums īsti nezinu - tik vien kā masu informācijas līdzekļos lasītas neskaitāmas "plaša patēriņa" publikācijas, kuras nereti ir savstarpēji pretrunīgas. Esmu nopietna kafijatkariigaa..
Neizeju no maajas, neizdzeerusi 0.5l kafija....tad 0.5 - 1l seko darba vietaa...

Nevajag lasiit veseliibas raxtus un iecikloties uz shausmaam...jo galu galaa katrs no mums var atstiept kaajas jau riit (tinksh..un kjiegelis uz galvas)...a Tu atsakies no teejas, domaadama, ka dzeivosi garu muuzhu :-)

Kaa teica neko..ieklausies sevii un viss. Ja organisms prasa, tad dzer...ja juuti, ka sirc klapee vai bezmiegs, tad ir jaaiebremzee..
Nu man parasti sanāk vairāki litri dienā. Ja organisms pretī ņem, tātad viss ir labi. Ja sajūtas saka laiks pamanīt - pamainu. 1/2 no izdzertā ir vairāk "pieklājības pēc", vienkārši tiekoties ar cilvēkiem. Nekas sakarības starp kaulu izturību un tējas dzeršanu novērojis neesmu. Trauslāki nav palikuši. ··· Kafija: Tēja un kafija dienas garumā lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Zaļās kafijas kapsulas (9)
Jautajums tautai kas ir pasi lietojusi sis kapsulas vai vismaz pameginajusi. Kads rezultats un kadas nevelamas blakus paradibas (vemsana, asinsspiediens u.t.t)
skvo- kam Tev vajag?! Tievēšanai? :) Jā, esmu lietojusi. Viena mēneša devu. Galīgi nav tā kā reklāmā, bet pie mana aktīvā dzīvesveida lietojot mēneša laikā pazaudēju divus kilogramus. Blakņu nekādu nebija, bet ir dzirdēts par alerģiju, ka pumpas metoties. Pus gadu iepriekš biju iegādājusies viņu pat produktu Weight Loss, tas vismaz deva enerģiju un samazinaja apetīti. Visu laiku bija sajūta, ka negribas ēst un ka neesmu nogurusi. Mēneša laikā pazaudēju 3,5 kg. Pie kafijas pupiņām nekā tāda nebija. Tagad lietoju Ābolu sidra tabletes, tās ir lētākas,( paciņā 3.mēn. deva, maksā aptuveni 20 eur.) Rezultāti ir redzamāki un jūtamāki. Nomaini ēdienkarti un notievēsi bez visādām dārgām kapsulām !! Tāda novājēšana ir uz mazu laiku - organisms jau nav glups - gan zinās un atradīs veidu, kā uzkrāt "lieko"atpakaļ ... un vēl parūpēsies par rezervīti. Ja nu kas...
Tātad ir jāsāk ar organisma "izglītošanu" , ko liela daļa vājēšanas programmu atstāj novārtā.
pilnīgs mēsls,esmu lietojusi,nekādu blakus paradību un nekādu rezultātu,pilnīgas blēņās ko raksta!!!
Nu nevar tak cilvēks rīt,kā sivēns un iedomājās,ka nu izdzers tās 90kapsulas un būs slaids/maldi/
··· Kafija: Zaļās kafijas kapsulas lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Cik daudz ir jādzer zaļā kafija, lai nomestu 8 kg mēnesī? (21)
Pilns internets ar slavinājumiem zaļajai kafijai, kas samazinot svaru. Bija minēti arī 8 kg mēnesī, taču nekur nav rakstīts, cik daudz jāizdzer? Es dzeru 1 krūzīti dienā, taču svars kopš vakardienas ir tikai palielinājies. ...
Gudrimeļiem - aptaukošanās var notikt arī vairogdziedzera hipofunkcijas dēļ. Vairogdziedzera darbību savukārt ietekme arī stress. Labi ir ar kartupeļiem fri , chizsburgeri.un uz nakti...plus tas brinumlidzeklis zaļais... paris dienas un +++ 8 garantēti...:)) :)) ko tik cilvēks neizdomās lai lieku reizi nekustētoos.. Iisa atminja ljauzhiem...atceros taaalajos padomijas laikos,kad bija deficiits,mamma ar draudzeneem zaljas pupinjas kur dabuuja,pashas grauzdeeeja,izskatiijaas neko,bet garshoja reti pretiigi.Tagad,piedodiet,duraam,sho dranjkji par kaarteejo"briinumliidzekli"grib iesmeereet.
Driiz,kaads izdomaas balozhu kakas smukos maisinjos,kaa pretgrumbu liidzekli piedaavaat...
...tieshaam,kaads te sakars zalji teejai?!?
Dodu priekšroku parastajai kafijai un ēšanai normas robežās, daudz kustēties plus mērens stress(darbā), nekāds liekais svars nerodas. Tas laikam ir atkarīgs no organisma, vienam palīdz citam nē...Es dienā izdzeru vismaz divas krūzītes zaļās tējas, bet nekādu svara zudumu neesmu manījusi...Tam jābūt kompleksam - sabalansēts uzturs+fiziskās aktivitātes, kaut vai ikdienu nostaigā ar kājām vismaz kādus 3 km.... ··· Kafija: Cik daudz ir jādzer zaļā ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kafijas automāts - kāds? (14)
Vēlos nopirkt kafijas automātu, bet īsti nezinu kādu. Varbūt kāds var ko ieteikt. Paldies.
Pilna google ir ar aparātu aprakstiem - ņem tik un lasi :)
Ir jāsaprot, ka ir 4 veidu aparāti:
1) kapsulu,
2) tie, kas ir uz caurteci un apakšā sildelements, lai visu dienu silta kafija,
3) pusautomātiskie - tādi, kur pats dozē malto kafiju un automāts espreso veido ar lielu (parasti 15bar) spiedienu.
4) pilnībā automātiskie (paši samaļ, paši dozē).

Tad, kad būs atbilde uz šo jautājumu, cilvēkiem būs vieglāk ieteikt :)
Vēl var aizstaigāt līdz kādam kafijas aparātu veikalam (zinu, ka Dominā ir tāds "Kafijas Nams") kur noteikti būs lielāki eksperti par oho publiku. Tur pirkt nav obligāti, bet vismaz sapratīsi, ko Tu pati gribi :)

P.S. Šobrīd izmantoju itāļu espresso kafijas vārāmo kafijas kannu (uz plīts. Ir arī elektriskie) un esmu ļoti apmierināts. Diviem cilvēkiem ar tādu uzvārīt nav ērti, bet ir iespējams.
Labākie automāti ir Seiko firmas. Viņi nav lēti , bet ir labi. kafiju dzeru maz. Lietoju bosh , nu to kas dzen kaPiju no taam "ssaibaam". daargs melas nebija Man ir Krups loti labi straadaa, nav baigi sarezgiits....ieber pupinas ielej uudeni un ir forsa kafija pienu arii var uzputot... Man darbā ir jura kafijas automāts - labs, tikai dārgs varētu būt. Tajā arī kapučīno un piena putas var pagatavot. ··· Kafija: Kafijas automāts - kāds? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu