Satur sulfītus - ko tas nozīmē

Biezi uz etiķetes vīniem vai sidriem var redzēt uzraxtu - satur sulfītus. Un ko tas nozīmē? Es, protams, saprotu, ka tas nozīmē, ka tur ir sulfīti ;) bet ko tas nozīmē organismam?

sp69    1 Konservants vīnam. Ir cilvēki, kam no tiem var būt reakcija. Kam ir, tie zina. Un uzmanās.

Kuminjsh  1   Nu neko labu, kā jau visas +/- toksiskās piedevas. Jūtīgākiem cilvēkiem no tādiem vīniem mēdz būt dedzināšana barības vadā.
Diemžēl bez sulfītiem gandrīz neko nevar nopirkt, arī vīniem pa padsmit latiem tie mēdz būt sastāvā:(

Skaidrite_Leeninna      Var jau vispirms googlei pajautāt...
http://www.terroir.lv/?p=632

dadziite_      Kaut kur lasīju,ka tieši sulfīti ir tie,kas izraisa galvassāpes pēc vīna lietošanas.

riks      pareizi saproti - uzraksts «satur sulfītus» nozīmē, ka satur sulfītus. nav super - truper indīgi, bet vajadzīgi jaunavīgajā organismā nepavisam nav. Sēra paskābes sāls. Na Sulfīts attīstītājā visbiežāk lietotā pretoksidēšanās viela, vēl Kālija Metabisulfīts, Askorbīnskābe. ne tik indīgs, kā Nātrija Sulfīds. nejaukt arī ar Na Sulfātu Na2So4 - rūgto angļu sāli - tas izraisa pļutku.
kas raksturīgi - konservants vai prezervants, bet vīnogās un ar to pašu vīnā ir dabiskā veidā un šķiet, ka specially vēl to negrūž klāt. a vot dārzeņus var noskalot vājā Na Sulfīta šķīdumā, lai ilgāk stāv nemaitājušies. nav note dikti skalot tekošā ūdenī - iemet ūdenī un aizmirsti uz 10 minūtēm.

edmunds  1   cik zinu tad ar sulfitiem nofiksee viinu/paartrauc ruugsanas procesus/nokauj viina rauga bakteerijas. ja viinu nedzer vairaak kaa 3 pudeles dienaa tad sulfitu daudzums, kurus tas satur, nav videejam cilveekam kaitiigs.

Hukija    1 Paskaties uz savām šampūna pudelēm, palasi sastāvu.. Sulfīti, sulfīti, sulfīti :D

Kamija  1   Vai tad ir nopērkami vīni bez sulfītiem?
Vienmēr ir ar...

NakcPutns      lielis paldiesis par šī jautājuma uzdošanu un izskatīšanu, šī tēma mani arī intrsēja...:)

Bekka      Sulfiiti izraisa galvassaapes cilveekiem, kam ir nestabils asinspiediens, kas izraisa briizhiem neizskaidrojamas galvassaaapes. Sulfiitus lielaakoties pievieno sarkanviiniem ,kam ir mazs cukura daudzums, respektiivi, sausiem un pussausiem, bet ne visaam skjirneem. Vienkaarshi jaalasa uz pudeleem, var nopirkt piemeeram Chiiles centraalaas ielejas Cabernet viinu bez sulfiitiem un par liidziigu naudu spaanju ar.:)

Spicis      Ir tāds klāt, tas lai manta neieskābtu (nesabojātos) pārskatāmā laikā.

a2uc      Tās ir iespējamās paliekas pēc mucu dezinfekcijas, lai atkārtoti tajās raudzētu vīnu. Atsauce uz kādā žurnālā lasīto. To nepievieno vīnam kā piedevu, šī norāde ir tikai tādēļ, ka dažiem cilvēku īpatņiem ir alerģija pret šo vielu. 2011-09-18

Spicis      Reizēm, tuvāk papētot vīna etiķeti, noteikti esat pamanījuši uzrakstu, ka vīns satur sulfītus. Ko tad īsti nozīmē šie sulfīti un vai tie ietekmē vīna kvalitāti un garšu?

Vīna ražošanā sērs ir neatņemama sastāvdaļa. Kopš antīkās pasaules sēra dioksīds (SO2) tiek izmantots, lai dezinficētu vīna traukus, kā arī lai kavētu oksidāciju. Pie tam vīna gatavošanas procesā raugs pats dabīgā veidā spēj radīt 20 mg/l sēra. Tātad sērs ir kā dabīgs konservants, kas palīdz vīnu ilgāk saglabāt baudāmu.

Pastāv mīts, ka pastiprināts sēra daudzums vīnā izraisa galvassāpes, kā arī liecina par nekvalitatīvu vīnu. Tomēr zinoši vīndari, kas ir ilgstoši eksperimentējuši ar savu produktu, tomēr, sliecas apgalvot, ka ne jau sēra klātbūtne vīnā izraisa galvassāpes, bet gan alkohols. Drīzāk vīns ar zemu sēra saturu izraisīs galvassāpes, jo sērs neļauj veidoties rūgšanas blakusproduktiem, kā etiķskābe. Kā jau ierasts, arī sēra koncentrācijas izvēlē jāņem vērā samērīguma princips. Pievienojot vīnam par daudz sēra iespējams pazaudēt vai nomākt vīna garšas nianses, kas protams nenāktu par labu vīna kvalitātei.

Eiropas Savienībā sausiem sarkanvīniem sēra saturs vīnā nedrīkst pārsniegt 160 mg/l, bet vairums sarkanvīnu satur aptuveni pusi no atļautā daudzuma.

Sulfīti ir tikpat kā visos veikalā pieejamajos vīnos, tad kāpēc tas jānorāda atsevišķi uz etiķetes? Tāpēc, ka sākot ar 2005.gadu ES likumdošanā ir noteikts, ka uz vīna etiķetes ir jānorāda informācija par sulfītu klātbūtni. Tas nepieciešams, lai brīdinātu cilvēkus, kam ir alerģija pret sulfītiem.

no http://cocoblog.net/2009/09/ko-nozime-sulfiti-vina/

Sēra dioksīds un E220, jo tie ir tik satraucoši un anonīmi nosaukumi par pārtikas noteikumiem un ir atļauti visos vīna darīšanas standartos. Tas ir kā konservants un dezinfekcija. To pievieno vīnam kā Kālija Metabisulphate vai PMS, atšķiras atkarībā no vīniem 160 mg/l sarkanvīniem līdz 400 mg/l saldajiem vīniem, kas izgatavoti ar "c
2011-09-21

Spicis      kas izgatavoti ar "cēlā puve", piemēram, Sauternes.

no http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:6Jvy31hD-KQJ:www.foodsun.com/lv/784.html+sulf%C
4%ABti&cd=5&hl=lv&ct=clnk&gl=lv

To un vēl var atrast google.lv pajautājot pēc: sulfīti vīnā
2011-09-21

elina222      Protams, ka ir vīni bez sulfītiem. Arī Latvijā ir daži vīndari, kas iet grūtāko ceļu. 2015-04-28

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu