Mellenes

Mellenes - jautājumi un diskusijas

Mellenes savārīt bez cukura? (8)
Lasīju,ka mellenes var savārit bez cukura. Kurš ,lūdzu,var pastāstit cik ilgi javara,cik daudz vajag udeni,un cik ilgi glabājās tāds savārījums?
Mellenes ļoti labi stāv savārītas bez cukura. Nekad neesmu uzņēmusi precīzu laiku, bet vāra tāpat kā jebkuru ievārījumu, karstu sapilda burciņās vai pudelēs un ziemā, kad atver, pieliek cukuru pēc vajadzības. ūdeni ielej tikai tik daudz, lai apakšējās ogas nepiedegtu pirms sāk šķīst un rodas sula. Dažreiz lieku ogas saldētavā,ziemā cukuru tikai klāt. Jā,mana mamma arī vāra bez cukura.Viņai glabājas ilgi,bet lai nepelētu un nerūgtu viņa arī pilda pudelēs un uzlej mazu kārtiņu eļļas.Bet,ja korķi mērc parafīnā,tad nevajag-gaiss netiks klāt un nepelēs. min 20.pietiek vārīt/negaršo melleņu ievārijums,vienīgi vienu burciņu savāru priekš LIELDIENU OLU KRĀSOŠANAS. Manā bērnībā omīte to sauca par plaucēšanu. Tad jau laikam ilgi nevārīja. Pildīja pudelēs, aizkorķēja un korķīti iemērca parafīnā.
Kā man garšoja!!! Pudeles saturu ziemā izkratīja bļodiņā, pielika cukuru un ēda ar baltmaizi.
··· Mellenes: Mellenes savārīt bez cukura? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kā no biksēm iztīrīt melleņu traipus? (15)
Es ar ziepēm jau mazgaju bet neka
Ir vēl variants, salasītās mellenes saspiest sulā un tad bikses iemērkt. Būs visas bikses vienā tonī :) Otrs variants ir ...pieskaņot klāt blūzīti ... ;)... ar... kādu melleņu traipu ... :) Krievu veikalos (Betā) ir Persoļ. Izvāri. Palīdz labāk nekā Vanišs. Ar ūdeņraža pārskābi. Salej kārtīgi virsū traipam un atstāj uz pāris stundām, pēc tam izmazgā kā parasti. Tā var dabūt ārā jebkuru organikas traipu, tai skaitā āboli, banāni, asinis utt. Vienīgais negatīvais, ka nedaudz pabalinās auduma krāsu. Ak, pilseetnieki...
Ar visparastaako. purva uudeni. To, kuraa sfagnu suunas aug.
Tikai ar ziepeem/kjiimiju pirms tam nevajadzeeja mulljaat..
Ko tur vairs tagad.... Pishi - propalo!
··· Mellenes: Kā no biksēm iztīrīt melleņu... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu