Medus

Medus - jautājumi un diskusijas

Gribu Latgales medu (17)
vai var ieteikt kādu biškopi Latgales pusē, gribu labu medu vairumā interesē apm. 50 kg, bez rapša klatbūtnes, šī gada svaigu, esmu Rīgā vai Jēkabpilī, vai pati varu aizbraukt pakaļ Jēkabpils, Prieļi, Madona
Madona robežojas ar Latgali. Tāpat kā Jēkabpils. Vai Latgale savādākas puķes aug? Madona tagad ir Latgalē? Beverīnas nov. XIII gs toč apdzīvoja latgaļi, tā kā to varētu uzskatīt arī par vēsturisko Latgali :)) Mūsu pusē ir lauksaimnieks, kura saimniecībā ievāc medu. Dzīvo dziļos laukos mežu ielokā un ķīmijas neskar. Facebook atrast var Vāliņu mads. Tur var sazināties. ··· Medus: Gribu Latgales medu lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Medus nostājies kārtām (18)
Atnesa draugs podiņu ar medu... kaut kādu nepareizu. Medus podiņā nostājies kārtām. Virspusē kā sastingušas krēmkrāsas putas, vidū balta, stingra masa gandrīz bez garšas un smaržas. Un tikai apakšā tumši zeltains, ...
Medu sildīt vislabāk ir ar burciņu ūdens katlā uz lēnas uguns , apmaisot . Manā medus kannā arī ir vairāki šādi slāņi,dažādos laikos izsviests. Zinu kuru bites rapša ziedēšanas laikā vākušas,tas visātrāk sacietē,ir gandrīz balts un trausls. Liepu medus ir dzeltens,ar izteiktāku garšu. Vistumšākais ir no viršiem,bet tie manā pusē neaug. Medus viss ir labs ko bites vākušas. Ar cukuru neviens bitenieks bites nebaro,jo tas būtu pārāk dārgi un neizdevīgi. Vienīgi tad,ja nekas nezied un bitēm trūkst barības. Par mākslīgā medus iegūšanu gan nav informācijas. visvienkāršāk būtu pajautāt draugam, ko tas nozīmē...bet citādi es ieteiktu visu sajaukt kopā - ja nesanāk, tad var drusku pasildīt Dažādos laikos un no dažādiem ziediem ievākts. Tas baltais ir no rapša. Labs un dabīgs medus cukurojas (kristalizējas) :) Un, ja pareizi glabāts, taisni no augšas arī sāk. Un putiņas ir drīzāk tieši dabīguma pazīme ··· Medus: Medus nostājies kārtām lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Saplīsusi medus burka (22)
Ir saplīsusi trīslitru burka, kurā ir sacukurojies medus. Varbūt kāda/s varētu ieteikt kādu metodi, kā droši atbrīvoties no iespējamiem stikliem un saglābt medu?
Izkausē 15 litros ūdens,daliec raugu,utt. Ja jau medus sacukurojies - kādas problēmas - nokasi ārējo kārtu ap1cm biezumā un lieto droši! Tik uzmanies no lapsenēm, kamēr ķēpāsies ar medus kluča kasīšanu!:) Varbūt jāliek katlā un jākausē un tad jānokāš stikli , bet arī tad risks ,ka var mikroskopiskas stikla lauskas palikt ...

Es laikam neriskētu ar veselību - tā ir daudz vērtīgāka par medus burku !
Nemet pavisam laukā (miskastē), bet noliec vietā, kur bites un citi kukainīši (arī lapsenes) tiek klāt. Tie pratīs medu no stikliem nodalīt.
Ja ne pašai, tad kādam vēl tiks kāds labums.
bišu piebarošana laba lieta, bet lapseņu? Lapsenes var uzbrukt tikai tāpēc vien, ka tu izdali smaržu cepot kotletes vai troksni klausoties radio. Da nu vajadzīgs tas? Atzīšos, palīdzu lapsenēm, sevišķi sirseņiem pārcelties uz citiem medību laukiem. ··· Medus: Saplīsusi medus burka lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Cik maksā lauku medus? (33)
Nav neviena reāli pazīstama bitenieka,nez cik maksā 3 litra burka ar medu,ja pērk no šamējiem pa taisno?Ir kāds kurš zin?Nopirku veikalā vienu burciņu,attisiju....nu super labs,pagāja īss laiks,un vis nafig cukurā:((((
Ja cukurā,tad būsi nopirkusi vasaras ziedu medu.Tas saiet cukurā pāris mēnešu laikā.Ja gribi nesacukurotu,pērc griķu medu. Ja negribi, lai sacukurojos, tad pērc mākslīgo medu :) Jebkuršs medus pēc laika sacukurojas. Ieliec ūdens peldē un būs atkal kādam brīdim šķidrs. es tikko nopirku viršu medu pa 12 Ls. 3 litru burku , tas pa tiešo no saimnieka Madonas pusē :) ...dabiskais medus jau vijīgs ir tikai neilgu laiku...un sildīt ik pa brīdim nemaz nav labi (to 3l burku) visu labumu izkarsēsi... Es Strenču pusē nopirku,10.ls 3 l burka.
Īsts medus vienmēr sacukurojās. Ņem pasildi uz lēnas ūguns.Liec burciņu ūdens peldē un pasildi un būs tev škidrs.
··· Medus: Cik maksā lauku medus? lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Uz Sardīniju. No Kauņas pa lēto var aizlidot, iepriekš var sazināties ar turienes latviešiem, būs gan kur dzīvot, gan ko darīt un arī mašīnu no letiņa var iznomāt. Kontaktus ja vajag, raksti pastkastē. .... visu laiku romantiskākā vieta Santorini sala :) Taa kaa medusmeenesis muusdienaas vairs neasocieejaas ar pirmo savstarpeejo intiimo tuviibu, taa kaa visas taas salas un malas ir standartizeeti vienaadas, atshkjiraas tik attaalumi, tad gruuti ieteikt ko origjinaalu, nezinot cilveeku intereses. Es ieteiktu jahtas vadiitaaju kursus Vidusjuuraa, konkreeti Izraeelaa, kaa reizee kaut kur ap 2 meeneshi sameeraa aktiivas atpuutas par ne kosmiskiem ciipariem. Bet taa - nesen bija laikam Delfi 10 romantiskaakie un daargaakie kurorti medusmeenesha celjojumam. Piedod, 2 nedeeljas! Par kursiem uzzinaat ss.lv pie uudens sporta, sadaljaa apmaaciiba vai kaa vinja tur saucaas. Orghanizee licenceeta firma ar tiesiibaam apmaaciit, gala rezultaataa sanjemsit starptautiski atziitu jahtas kapteinja papiiru. 2 nedēļas siltās zemēs jau pats par sevi ir anomāli oriģināls variants. ··· Medus: Oriģināli ieteikumi ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu