Par zālēm un nezālēm uzturā un kur tās ievākt ir nekaitīgi veselībai

Esmu mazliet aizrāvies ar dabas produktu izziņu. Un, vadoties pēc uztura speciālistu viedokļa, pat arī nezāles tomēr mēdz būt visīstākās zāles - ļoti noderīgas uzturā (piem., salātos). Ir zināms, ka šāda veida dabas dāvanas labāk ievākt nomaļus no lielceļiem dēļ iespējamā vides piesārņojuma, tomēr attiecībā uz tādiem zaļumiem kā rapšu jaunās lapas un vēlāk arī ziedi vai laukos iesēts āboliņš, vai arī vārpata, kura izaugusi tīruma malā, esmu neziņā, jo sējumus lauksaimnieki mēdz miglot - attiecīgi rodas jautājums, vai to tuvumā vispār jelko sezonas garumā ievākt uzturam ir jēga? Varbūt kāds zinātājs varētu pateikt priekšā, vai, ar ko un cik bieži, piem., miglo rapšu lauku, āboliņu lauku vai kukurūzas, kuru laukmalā mēdz jo labi ieperināties arī vārpata, sējumus, lai varētu spriest, vai jelko no tādiem laukiem vispār ir jēga lietot salātos..

leopardine (2017-07-30 08:29)    1 Pēc tādas loģikas arī lielveikalā pirktos augļus un dārzeņus nav ieteicams lietot uzturā. Taču augus ārstniecības tējām tiešām labāk ievākt tālāk no pilsētvides, šosejām un ceļiem. Arī intensīvas lauksaimniecības tuvumā labāk nevākt.

Marija_Anna (2017-07-30 08:50)    2 Tik, cik nepieciešams salātiem vai zāļu tējām, pilnīgi droši var uzaudzēt.mazdārziņā vai salasīt pat pilsētu pļavās , mežos , kas ir labi tālu no satiksmes ceļiem. Kur nu vēl laukos. Ja tas ir domāts kā biznesa projektiņš, tad gan jāizvēlas galīgi nomaļas vietas. Starp citu, ir mājas, kuras nevar pārdot tieši šī iemesla dēļ. Dziļi mežos, tālu no civilizācijas. Tur bioloģiskā saimniecība un tāda paša veida tūrisms sanāktu labu labais. Ir daudz interesentu, kas grib izbaudīt ksut ko nebijušu un pirmatnēju. Nu jau arī latviešu vidū. Godā tiek celts nesamākdlotais, sadzīvē un ēdienā.

slieks (2017-07-30 11:06)    1 Ir Vairas Kārkliņas grāmata Savvaļas augu virtuve. 60 receptes visiem gadalaikiem. Komentēt nemāku, jo ar to neaizraujos, bet varbūt ir vērts ielūkoties. Izdota pagājušā gadā.

Nate (2017-07-30 11:22)  1 2 08:29 Veikalos pārdodamie augļi ir neskaitāmas reizes migloti un pirms vešanas uz tirdzniecības vietām vēl speciāli saķīmiķoti, lai tik ātri nebojātos.
Salīdziniet kaut vai ābolus, cik ilgi skaisti turas no laukiem vestie, un cik veikalā pirktie.
Nezāles jāvāc pamesto māju dārzos, tur toč nebūs nekādu piesārņojumu.

mulkojas_visu_gadu (2017-07-30 11:59)      Latgales laukos!

AivarsN (2017-07-30 13:01)    3 No lauksaimniecībā intensīvi izmantotās zemes nedrīkst ņemt neko,jo visas sezonas laikā vairākas reizes tiek lietoti dažādi ļoti indīgi pesticīdi. Savā zemē esmu atvēlējis 0,5ha tieši savvaļas ziedu,ogu un tējas ievākšanai. Pie mājas aug vairāki aizsargājamie augi,kuriem uzmanīgi appļauju apkārt. Ļoti daudz vērtīgu augu var atrast vecās pamestās mājās un meža pļavās. Gan zāles visām kaitēm,gan tējas ikdienai pilnīgi par velti. Tikai šogad atklāju,ka Krievijā tik populārā ,, Ivan čaj ",aug arī pie manas mājas.

riks086 (2017-07-30 19:59)      Jo tālāk no ceļiem un tīrumiem, jo labāk. Pats jau faktiski atbildēji.... arī AivaramN pilnīga taisnība.

Floriana (2017-07-30 20:01)      Iebrienu savā aizaugušajā pļavā un plūcu kas tik iegribas. Tas gan nenozīmē ka man ir tīras zāles vai nezāles, jo kaimiņš savus daudzos hektārus manējam blakus miglo vismaz 5x vasara vai pat vairāk. Bet ja neesi no tās miglotās maizes nobeidzies, tad zāle gan jau ar būs laba.

Līdzīgi jautājumi
Tautas medicinas lidzekli pret hemoroidiem (8 atbildes)Ar ko aizvietot uztura sali? (29 atbildes)Piens - kalcija avots (23 atbildes)Ko lietot uztura tievejot? (32 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu