Abolu sagatavošana glabāšanai uz ziemu

It ka atceros visu, bet...............vecums nenak viens ?

Obligati, ziemai saglabasanai sagatavojamie aboli janolasa no auka zariem, kur vini aug.Zeme kritusie uzglabasanai vairs neder.

Jaliek pagraba ( pievelku keksiti-IR )
Jaliek ista koka lezena kaste, ka liela atvilkne ( keksitis IR )
Kaste jaliek uz vismaz sesiem kiegeliem, lai nesaskaras ar uz zemes esoso pagraba smilti ( piegeli, vel pagraba IR)
Jaliek a avizes ( keksitis IR )

Jautajiens kas man nav biski saprotams............tas avizes bija jaklaj ka, viena karta apaksa, vai ari starp tam abolji kartam ari jaliek avizes ????

P.S. To nju gan labi atceros, kad ik pa laikam, ( apm 2 ned ) janokapj pagraba, un jaatlasa tie aboli esanai kas sakusi boojaties, jo bojats abolis sak bojat visu parejos.
Lai ari tas nebija berniba ipasa topa, salidzinot ar zemenu, avenu ievarijumu, bet 3litru burkas marineti aboli ( gan sagriezti, gan veseli ), mmmmmm, tas vel man taga izsauc nostalgiskas kunga spazmas.

langstinsh    1 Tagad lasīti āboli nestāvēs...
Un vispār ir šķirnes-vari likt uz dimantiem-sapūs.
Moldāvijā-1973.g
abolus kratījām-likām kastēs ar skaidām-turās līdz pavasarim-4grādos-man pagrabā tā ir.
Lai veicas.

AivarsN      Vasaras un rudens šķirnes pārstrādei,bet ziemas šķirnes uzglabāšanai. Ja nav pagraba,tad var lieliski uzglabāt mājas bēniņos griestu pakojumā,ja vien tā nav Padomju laika akmens vate.

AivarsN      Āboli labāk glabāsies,ja tos novāks pilnmēnesī un uzmanīgi,ar cimdiem,lai nesabojātu dabīgo vaskaino aizsargkārtiņu. Tad temperatūras režīms vairs nav tik būtisks. Ilgi neglabāsies pilnīgi gatavi āboli.

Ziids    4 Tautieti, nemoki ābolus, it sevišķi, ja nav rudens/ziemas šķirne, ar uzglabāšanu, labāk uztaisi ābolu vīnu vai kalvadosu... (ietekums, ne padoms) :D

anis    1 Biski ieliksi-daudz sapuvušu izmetīsi! Ar pagrabu jāauklējas,ar āboliem arī-šķirnes,novākšanas brīdis(gatavība), vides mitrums ,temperatūra,gāzu sastāvs... Svaigas avīzes lika vides faktoru inercei un tādēļ ka poligrāfijas krāsas ir indīgas... Tā ka meklē gāzmasku un sāc ar pagraba dezinfekciju... vēsais pagraba mitrums pa vasaru saelpojas visādu drazu-laukā var dabūt izdedzinot sēru,vai ar ko citu tikpat nešķīstu...

Klarine      Āboli un arī bumbieri labi glabājas arī parastās biezās kartona kastēs - nelielās, var nopirkt DEPO.
Glabāju gan savas lauku mājas otrajā stāvā . Pagrabā neturu, kaut kā nepatīk.
Mans padoms -ja to dariet kastēs, kārtojiet , tikai, divās kārtās un starp abām kārtām ieklājiet parasto balto papīru. Profesionāls finansistes piegājiens.
Nolasiet visus augļus pusgatavus un saliekat. Reizēm, uzmetiet acis un kādu izmetiet, lai nebojā pārējos. Uzglabāt šādā veidā var ilgi.

Klarine    1 Aizmirsu gan piebilst, ka uzglabāšanai der, tikai, vēlās rudens/ziemas šķirnes, bet tas jau tāpat ir skaidrs.
Pārējos salieku ievārījumos, želejās un kompotos, arī spiežu sulu.

valmierietis333      Mierīgi var glabāt nekurinātā telpā !

kvarts    1 Es gan ābolus uzglabāju plastmasas toveros, tādos ap 30L. Lai āboli savā starpā nesaskaras izmantoju papīra vitruves dvieļus, un vāku pa virsu...gaisss klāt netiek...lieku tikai ziemas ābolus, neapēstos pēc Jāniem parasti izmetu....krājumi parasti izrādās lielāki nekā iespējas patērēt.

av2    1 labaa veessumaa, piemeeram, zeme ieraktaa pagrabaa, koka kastees, veelaas rudens sskkirnes. Nekaada baigaa specifika nav.Glabaajas liidz pavasariem.

rihtigais  1   Pagrabā nedrīkstot glabāt ābolus kopā ar kartupeļiem.

av2      Manaas Latvijas lauku majaas pgrabaa glabaajaass pilniigi viss , kas nu lauku saimnieciibaa tiek glabaats pagrabaa, gan kartupelli, bietes, aboli, kaaposti , zaptes utt. nekas nekam nekaitee.

xxx3x      Agrāk ābolus glabāja bēniņos zārkā,ļoti labi glabājās un zārks bija kā likums katrā lauku sētā...

gaisma1234      Ieliec dažus ābolus, labāk Antonovka, bet var arī citus skābētus kāpostu mucā starp kāpostiem. Tāds kārums ziemā būs. Nenoēsties. 2019-11-10 10:26

gaisma1234      Ieliec dažus ābolus, labāk Antonovka, bet var arī citus skābētu kāpostu mucā starp kāpostiem. Tāds kārums ziemā būs. Nenoēsties. 2019-11-10 10:27

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu