Vēsture

Vēsture - jautājumi un diskusijas

Sieviešu biedrība Ulmaņlaikos (7)
Palīdziet atcerēties - Kā sauca sieviešu biedrību/apvienību Ulmaņlaikos ,viņas bija rokdarbnieces un izdeva ēdienu recepšu grāmatu? Kaucmindietes ,nē.
Laikam jau pati zini, jo, cik atminu no Ulmanjlaikiem, tad Kaucmindee bija kaut kaada maajturiibas skola, meitaas gan tur neesmu gaajis un nezinu, kaa sauca to meitieshu apvieniibu!:) Kaucminde=Kazdanga. Nebūs taisnība, Juri Kā! Kaucminde ir netālu no Bauskas, Saulainē: http://www.draugiem.lv/kaucminde/

Mana ōme arī bija kaucmindiete.
Paldies, Vuci, par labojumu! nezinu iisti no kurienes man radaas taa zinja par Kazdangu, varbuut taapeec, ka tur arii bijushas kaut kaadas lauksaimnieciibas skolas. hmm
un kas tad bija jelgavā,-tur tak tādu kā dāmu-pareizo skolu arī nodibināja,kau kur blakus benzīntankam pie LLU būvniecības ēkas.kaut kādas ziņas atmiņā vīd.Varbūt maldos.
··· Vēsture: Sieviešu biedrība Ulmaņlaikos lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Dīvaina informācija EDS sistēmā (19)
ŠOdien nolēmu papētīt, ko EDS saka par manām darba gaitām. ATklājās brīnumi. Piemēram, no 1998.gada līdz 2003. gadam strādāju AS Parekss apdrošinašanas kompānijā par apdrošināšanas speciālisti. EDS sistēmā parādās, ...
Ir vērts, domāju, tas ietekmēs pensiju. Katrā ziņā dokumetus, kas apliecina darba gaitas ir vērts saglabāt pierādījumiem. Man nebija datu no 1980. - 1996. gadam. Aizbraucu ar darba grāmatiņu un savedu kārtībā. Vēl var paskatīties iemaksāto sociālo nodokli pensijas kapitālā, vai tur viss iekrities. Caur latvija el ve. Ja ir ieraksti vecajā labajā darba grāmatiņā, tad ņem to un dodies uz VSAA, lai to stāzu sakoriģē. Nedomāju, ka VID tā informācija vecā interesēs. Vismaz mana senā darba pieredze vēl vidusskolas laikos, kad gandrīz gadu par apkopēju piestrādāju trupat skolā, man bija VSAA jāpierāda, VID gan nē. aija_69 vispār jebkurā datu bāzē vārds un uzvārds ir otrškirīgi vai nebūtiski rādītāji- viss pēc personas koda. Tādas lietas vajag sakārtot (arī man beidzot jāsaņemas un jāsaved lietas kārtībā). ··· Vēsture: Dīvaina informācija EDS ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Google Chrome pārlūkošanas vēsture (4)
Vai ir iespējams atjaunot izdzēstu interneta vēsturi?
pārlūkošanas vēsturi nē, bet meklēšanas pieprasījumu vēsturi var atjaunot, ja meklēšanas laikā bijāt pierakstījusies savā gūgles kontā. After system restore you can get same history of your brouser Visa informāciija saglabājas cietajādiskāun tas kas zin dabūs ārājeb ko😎 taču pasūti tāpat to draugu, kurš dzīvo ar Tevi un čato visu dienu te, kam Tev to vēsturi, ko tas mainīs? ··· Vēsture: Google Chrome pārlūkošanas ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Senie apdzīvotu vietu nosaukumi (40)
Vai kāds zina vecos Latvijas piejūras ciemu un pilsētu nosaukumus, kādi tie bija Krievijas impērijas laikā ? Piemēram : Ventspils - Vindau Liepāja - Libau Tallina - Revel Vai variet šo sarakstu papildināt ? Konkrēti ...
Mavs: tavai uzspēlētajai ironijai te nav vietas. Nevajag jau uzreiz zeltu celt, lai tevi pieskaitītu melnajiem arheologiem.. Arī artefaktu izņemšana no kultūrslāņa, ar pareizām metodēm nedokumentējot situāciju un procesu, ir kultūrvēsturiskā mantojuma postīšana. Un spriežot pēc tevis uzdotā jautājuma, tavas zināšanas par šo procesu ir tuvas 0! Interneta izsolē nonākušie priekšmeti vairs nespēj pastāstīt par dzīvi uz kuģa un situāciju grimšanas brīdī, un no laikmeta liecībām pārvēršas par rotaļlietām un tukšas dižošanās niekiem. kautkur aiz Muļķiem ..sarosījušies melnie ´´archeologi´´ Lelei taisnība par nosaukuma latīniskumu, un ´mar-´ tiešām varētu būt saistīts ar jūru, dziļumu vai daudzumu. Konkrēti ´maris´ būtu ģenitīva locījums no ´mare´.. mans minējums ir tāds, ka tā ir tikai daļa no pilnā nosaukuma.. corde maris (jūras vidus), maris insulas (jūras salas), un augstāk piesauktais via maris (jūras ceļš).. tāpēc vēlreiz jāpārliecinās par nosaukumu.
LNB digitālajā bibliotēkā ir atrodamas senās Latvijas kartes - mēģini atrast tur, lielāko uzmanību vēršot pirmkārt jūras piejūras apdzīvotajām vietām.. varbūt Latgalē. Internetā arī atrodamas navigācijas kartes, var mēģināt meklēt tajās.
Ar Majoriem te nebūs nekāda sakara. "Majori" cēlušies no termina "majorāts". Starp citu, šo info atradu google pāris minūšu laikā.
Aga... dārgumu meklētāji:)
··· Vēsture: Senie apdzīvotu vietu nosaukumi lasīt visu diskusiju (40 atbildes) –»
Vai var pārbaudīt kredītu pie šķiršanās? (5)
Laulība tiek šķirta pie notāra (abpusēji) vienojoties. Vai ir iespējams uzzināt vai vīrs nav pēdējā brīdī paņēmis kredītu? Kā to iespējams uzzināt? Vai to dara notārs?
Ielūkojies ZG, vai nav ķīla uz dzīvokli/māju. Vienīgais, kas šķiršanās gadījumā varētu tevi interesēt Viņa kredīts ir viņa kredīts. LV nav tada lieta, kaa credit history? Ko paarbauda da jebkuraa bankaa, vai onlinee. https://www.consumersadvocate.org/credit-reporting/a/best-credit-reporting?keyword=%2Bfree%20%2Bcred
it&gclid=EAIaIQobChMI__i8xbmG3AIVh4rICh1l5QZuEAAYAiAAEgJYRvD_BwE
Nafig tev zināt viņa kredītvēsturi? Kāds mērķis? Ja laulība tiek šķirta, tad katram paliek sava manta un viens laulātais ar laulības šķiršanu vairs neatbild par otra saistībām, ja vien nav par tām galvojis vai arī uz mantu nav nodibināta ķīla (hipotēka, komercķīla).

Tāpēc, ja, saskaņā ar vienošanos par mantas sadali tev paliek nekustamais īpašums, paskaties zemesgrāmatā vai nav ieķīlāts- tomēr arī šajā gadījumā atbildība par saistībām aprobežota ar ķīlas priekšmetu (nekustamo īpašumu). Tas pats attiecas, ja saņemsi kapitāla daļas.


Ja esi galvojusi par vīra saistībām vai bijusi kā līdzaizņēmējs, tad cita lieta, bet to tev vajadzētu atcerēties.
··· Vēsture: Vai var pārbaudīt kredītu ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Varu būt ar sabojātu kredītvēsturi zemei līdzīpašnieks? (14)
Ja man ir sabojāta kredītvēsture,es varu būt zemes gabalam līdzīpašnieks?
Cik dīvaini. Labi zinot ka mantu apķīlās un pārdos izsolē, tomēr iesaka kļūt par līdzīpašnieku. Pat ja Tu jau sen zem zemes būsi, kredītbankas sameklēs Tavus pēctečus un izpurinās līdz pēdējam grasim. nē, tad misteram vējonim ir jāparakstās, ka viņš saņem gan mantojumu, gan pārņem mistera jura "miļjoņčiku" kredītsaistības. kompleksās pusdienas. Atkarīgs no "bojājuma" senuma, ja aktīvs piedziņas process, tad nebūtu prātīgi, ja tā ir tikai vēsture, tad juridiski tam šķēršļu nav. Vari, tas arī uzlabos Tavu portfolio, arī ja kredīta piedziņas process ir aktīvs. Varbūt tiesu izpildītājs apķīlās īpašumu, varbūt jaunais īpašums ļaus panākt izdevīgāku vienošanos par parādu atmaksu ja piekritīsi īpašumu apķīlāt, jebkurā gadījumā - Tev tas nāks tikai par labu. Bet vai pārējie līdzīpašnieki būs ar mieru, tas gan ir jautājums. jūs varat kļūt kaut par goldman sach līdzīpašnieku, teorētiski. bet, ja uz jums "karājas" parāds, tad līdzīpasums, protams, var kļūt par piedzīšanas mērķi. ··· Vēsture: Varu būt ar sabojātu ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Izcilākais visu laiku cilvēks (38)
Pafantazēsim? Ja jums būtu jāizvēlas izcilākais cilvēks pasaules vēsturē, kurš un kāpēc tas būtu? Teiksim būtu jāpastāsta par vienu izcilāko cilvēku marsiešiem ..
Tad jau an domāt, ka Mocarts un Puškins savas dzīves laikā iespēja vairāk par tādu Džeksonu. ĀDOLFS,VLADIMIRS UN TERĒZE :):):) Tas kurš nokāpa no koka, iemācījās uguni iekurt un izgatavoja pirmo ieroci ar ko mamutu nogalināt; tik vēsture klusē par viņa vārdu. Bet viņa izdarītajam ir vislielākā nozīme cilvēces vēsturē. Edite Piafa. Neviens nekad ta nav dziedajis. Darvins bija nevis ļoti gudrs onkulis, bet gan gudrs jaunēklis, pie tam ļoti drosmīgs, jo lauza naivo cilveces 100% uzticēšanos bībelsstāstiem un lika padomāt - bet ja nu tomēr?! ··· Vēsture: Izcilākais visu laiku cilvēks lasīt visu diskusiju (38 atbildes) –»
Kur var, padziļināti par Latvijas vēsturi? Hronikas? (8)
Lasu vikipēdiju par LV vēsturi un domāju ar ko tik mēs neesam karojuši. Laikam tādēļ tik maz. Pat izskatas, ka pāris genocīdus esam izdzīvojuši? Es sāku domāt vai neesam no tām tautām, tie kas labprātāk mirs kā ...
kur Latvija? Visa eiropa ir pamatīgs tautu, kultūru, valodu sajaukums.

Par Latvijas teritoriju apdzivojošām tautām un ciltīm ir gaužām maz informācijas. Ir hronikas, bet tās rakstīja iekarotāji ar savu skatienu par notiekošo. Romāni ir vispār autoru fantazija.
Patieso Latvijas vēsturi diez vai būs kādreiz lemts uzzināt,jo iekarotāji visu informāciju ir rūpīgi iznīcinājuši. Tiek piedāvāta versija,kura pieņemama tiem,kuri tajā brīdī pie varas. Tas pats attiecas arī uz citu tautu vēsturi. Daudzi fakti ir sagrozīti,bet vēl vairāk vispār noklusēti. Kaut kas vērienīgs ir noticis aptuveni pirms 200 gadiem,par ko liecina biezais uzslāņojums daudzās Eiropas un Krievijas pilsētās. Ēkām,kuras vecākas par 200 gadiem,pirmais stāvs gandrīz pilnībā pazudis zemē,lai gan tieši zem šī slāņa tiek atrastas 18.gs.sākuma monētas. Viena no versijām,ka tie bijuši globāla rakstura plūdi,kuri aptvēruši lielāko daļu Eirāzijas kontinenta. Tas izskaidrotu arī ziemeļos atrastos,labi saglabājušos mamutu līķus. Visas vecās bibliotēkas tikušas iznīcinātas. Vispilnīgākie seno rakstu krājumi glabājas Vatikāna bibliotēkā,tikai ne jau viņi to izpaudīs. Kam pieder informācija,tam pieder vara. Kā tad nebija latviešiem rakstības! Tās bija pat vairākas. Ir vēl cilvēki Latvijā,kuri tās glabā no paaudzes paaudzē. Varbūt tie ir Burtnieku pēcteči,vai krīvu. Pirmkārt mezglu siešana gan uz kociņiem,kā atsevišķi teksti,gan kamolā tīšana. Šai rakstībai ir tieša radniecība ar Sanskritu. Otrā rakstība bija ļoti līdzīga daudzām tautām,atšķīrās tikai niansēs. Šis alfabēts ir pat publicēts grāmatā, neatceros gan vairs autoru. Arī rūnu zīmes ir no tā paša. Visticamāk,visām Eiropas tautām ir kopīga izcelsme,tikai ļoti ilgā laika periodā veidojoties vietējiem dialektiem,radās aizvien jaunas valodas,bet savstarpēju nesaskaņu rezultātā,jaunas tautas un valstis,bet nevis otrādi. Ar lasītprasmi un izglītotību valstiskumam nav sakara. Jau sen pirms krustnešu iebrukuma latviešiem bija savs valstiskums, tiesa, ne tajās robežās, kā pašlaik. Tālava, Kursa, Jersika utt.
Labākās grāmatas par to laiku ir triloģija Jānis Lejiņš ”Zīmogs sarkanā vaskā” un Aivara Kļavja tetraloģija “Viņpus vārtiem”, kā arī Valdis Rūmnieks, Andrejs Migla "Viestura zobens", "Kuršu vikingi", kā arī Aleksandra Grīna romāni
nav daudz tās vēstures, ko padziļināti apgūt. piemēram, būt par speciālistu latvijas senajā vai viduslaiku vēsturē ir bezjēdzīgi. ir nepieciešams vairāk. vismaz kā baltu vēstures nišā.
un vienalga vajag papildus jomas, jo pat baltu niša kopumā ir par šauru un ir pilnībā bezjēdzīga bez slāvu, ģermāņu un indoeiropiešu vēstures izpratnes kopumā. tas viss ir vienots.
ciktāl pašam priekš sevis kaut ko praktiski? amatierarheoloģija. restaurācija. piedalīties izrakumos. lasāmvielas ir maz. varbū mēnesim. un... viss. par romāniem... nu, nu.
··· Vēsture: Kur var, padziļināti par ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Skatoties vecas fotogrāfijas .. (17)
Vai mūsdienu cilvēki ir ar kaut ko pārāki vai labāki par mūsu senčiem, kuru dzīve pagāja padomju laikos?
Cilvēki bija draudzīgāki, nebija tik liela sociālā noslāņošanās kā tagad. Vairāk arī bija jāpaļaujas uz savu varēšanu un zināšanām, tagad citē no Gogles un jutas kā profesors...Studentu neoficiālā himna - Lilioma dziesma - bija ļoti iemīļota - "Vai mums vēderā dienišķā desa, vai tur vienkārši vardes kurkst - šeit mēs visi vienādi esam, vai gan būs vēl tā citur kaut kur?" Tagad arī jaunieši čupojas tikai ar sev līdzīgajiem - biezie par sevi un plānie - tāpat:D Studentu vidē visādi jautri pasākumi, joki un improvizācija bija ierasta lieta, bet tagad zeļ agrīns karjerisms un nešpetna naudaskāre jau jaunības gados, tas kaut kā neiet pie dūšas...Un tā mūžīgā telefonu kasīšana, nevis komunikācija dzīvajā. Cik tālu tā var aiziet? Ka bez papildierīcēm vispār nesarunāsies?:D Tālaika ideāli bieži vien arī bija tādi naivi(palīdzēt citiem - mācīt, ārstēt, ķert likumpārkāpējusuttt.), bet salīdzinājumā ar mūsdienām, kad dominē naudaskāre, visvisādas shēmas, kā apiet likumus...Brr...Negribas nemaz iedziļināties.
Mūsdienu cilvēki nav pārāki, viņi vnk ir citādāki, jo laiks ir cits. Divreiz vienā upē iekāpt nevar...:)
padomju cilvēks bija daudz labāks nekā mēs. spēja iztikt bez mūsdienu tehnoloģiskās vides priešrocībām. atņem mūsdienu cilvēkam telefonu,internetu, datoru un limitē auto izmantošanu un... paralizēts viņš būs un auros kā traks. tomēr, salīdzināt divus laikmetus... nebūs pareizi. Man ļoti patīk vecās fotogrāfijas 30-to,40-t0 gadu.... :) omes jaunības gadu bildes...saglabājušās skaidras un ļoti labas kvalitātes ,acīmredzot tad ir bijis kvalitatīvs fotopapīrs un fotogrāfi ..sava aroda meistari. Lielākā daļa manu senču (ap 99,99%) padomju laikus noteikti nesagaidīja :)

Bet ja nopietni, - tad ne labāki, ne sliktāki. Cilvēka daba nemainās, mainās vide ap cilvēku. Bet mani padomju laika senči - vecāki un vecvecāki - bija ļoti gudri un erudīti cilvēki, mamma beidza skolu ar zelta medaļu, tēvs, kad atgriezās no Sibīrijas 11 gadu vecumā un ne vienu dienu neapmeklējis skolu, 2 gadu laiku pabeidza 6 klases, triecientempā arī pārējās un tehnikumu, bez vecāku atbalsta un finansējuma uzsāka studijas augstskolā, visu mūžu aktīvi interesējās par jaunumiem mūzikā un zinātnē. Es ne tuvu nestāvu klāt viņu erudīcijai un vēlmei izzināt pasauli.
Secinājums - viņi noteikti ir bijuši pārāki par mani.
Padomju laiki bija ļoti atšķirīgi..50. gadu nacionāl - komunisms, 60. gadu atkusnis, liberālā domāšana, 70. gadu revanšisms, 80. gadu no vienas puses tulpes, rozes, uzņemējdarbība džinsu bikses un, no otras puses, totāla propaganda, militārisms.. 2 gadi obligātā dienestā + 3 gadi militārā katedra.. Līdzīgi procesi bija visapkārt.. Ne tikai iekš PSRS, līdzīgas tendences pastāvēja visur, FORMA bija mazliet savādāka .. ··· Vēsture: Skatoties vecas fotogrāfijas .. lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu