Plūmes

Plūmes - jautājumi un diskusijas

Ēdieni ar žāvētām melnajām plūmēm. (3)
Kādos ēdienos izmanto žāvētas melnās plūmes ,interesētu arī receptes.
Daudz recepšu:-) vistu, pīli pilda ,ruletes no cūkgaļas, desertos. salātos ar valriekstiem un sarkanajām bietēm - lieliski!
lieku klāt kēksiem - arī lieliski ;)
sautēta liellopa gaļa žāvēto plūmju mērcē ··· Plūmes: Ēdieni ar žāvētām ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Žāvētas jeb kaltētas plūmes. (2)
Varbūt kāds/a ir kaltējis jeb žāvējis mājās lielās plūmes?
ir dabonams augļu un ogu žāvēšanas aparātiņš.
lielo plūmju žāvēšana noteikti ir ilgstošs process 4-5dienas, ja ne visa nedēļa piemērotā temperatūrā. žāvēšanai ideālā temperatūra ir 40 grādi. augstākos grādos augļi, ogas "uzvārās" un tur nekas dižs nesanāk.

tā nav mana pieredze, bet vienk doma.
Jā,lielās zilās plūmes, lieliski sanāca mīkstas un labi glabājās, žāvēju cepeškrāsnī.
Ar atvērtu cepeškrāsni sildīju uz ļoti mazas uguns, ik pa laikam izslēdzot kādu nedēļu pa brīvajiem brīžiem.
No sākuma uzpūtās, pēc tam vienmērīgi sažuva.
··· Plūmes: Žāvētas jeb kaltētas ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Vai nu vairākas reizes sezonā savu dārzu miglot un ēst plūmes ar krietnu pesticīdu devu,vai censties atlasīt tārpu neskartās,tīrās un veselīgās. Ir jau arī neskaitāmi ekoloģiskie kaitēkļu atvairīšanas līdzekļi,kā putni,līmes jostas un kaitēkļus atbiedējošu augu stādīšana plūmju tuvumā. Tikai tie var neiederēties labi iekoptā mauriņā. vainIgas zaagglapsenes. tāpēc, ka ziedēšanas laikā nenomigloji... Pavasarī ar deci pret tārpiem un fungicīdu pret slimībām lapu un augļu miglašana. šogad lauku dārzā pie brāļa kā par brīnumu Neviena tārpa plūmēs. Var ēst acīm ciet.
Un manējā avenes supertīras. Pa visu vasaru pāris gb izmetu . Gan vasaras, gan ziemas.
··· Plūmes: Kāpēc zilās plūmes ar ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Nozāģēt ļoti zemu celmu,attīrīt mizu un ar krietnu porciju sāls apkaisīt. Mēs kādreiz nozāģējām aliču rindu un celmus izrakām. ar lapstu atrok, un tad ar cirvi apcert saknes. piesien mashinai un izvelc raundapu salej uz celma, sapūs pēc kāda laika ...nopi...papi..nopūlējos ne pa jokam, atrokot un ar bomi izlaužot...Bet ko tu vēršam padarīsi, tam sarkanas acis...Bet tīra vieta un priex!!! ··· Plūmes: Kā iznīdēt aliča plūmju ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kāpēc jauns plūmes stāds pēkšņi nokalst? (4)
Pirms gada stādītām plūmītēm pēkšņi nokalst lapas - vienam no kociņiem tikai 1 vadazars, otrs mazais kociņš patlaban strauji vīst Vai vaina meklējama sakņu daļā? Uz lapām un stumbra kaitēkļus nemana. Iepriekš - ...
Parasti strauju novīšanu veicina mājvaboļu kāpuri, kuri var nograuzt saknes arī ilggadīgākam kociņam/krūmiņam. Piekriitu, par maijvabolu tārpu....pavasarī "ielikuku" dažus bērziņus- visi ieauguši...izņemot vienu...joka pēc paraku- jes!...divi mošķi saknēs kūkoja! :D Manas lapu tinējs noēda. Nezinu, cik ilgi jāgaida, lai stādītu jaunas. Tā kā jau minēts iepriekšējos komentos,grauž visu kas pagadās!Nākotnē sakarā ar siltām ziemām...gaidāms lielāks vairums nešķīsteņu pieaugums... ··· Plūmes: Kāpēc jauns plūmes stāds ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Jā. ja ja ja Plūmes glabāšanai jāvāc no koka, tās kuras zemē tikai tūlītējai pārstrādei, vai meža zvēriem.
Tas pats ar bumbieriem un āboliem.
Nekada gadijuma nenogatavosies tas drizak paliks ar puvumiem ir parbaudits Nenogatavojas,man nekas nesanaaca.Ja novaac it kaa gatavas,bet nu mazliet,mazliet pietruukst,tad istabas t var nogatavoties. ··· Plūmes: Vai vēl cietas plūmes ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
ko skudras dara plūmē un ķiršos ? (11)
Lūdzu padalieties ar savu gudrību - ko skudras masveidā dara uz plūmēm un ķiršiem? Kaitē tiem vai dara ko labu (kaitēkļus iznīcinot) ? Tekalē vienā strīpā pa stumbru augšā, lejā. Citos kokos nav.
Viņas ne tikai gana, viņas arī tās baro un audzē... Pietiekami gudras tās skudras ir ;) arī domāju, ka uz kokiem savairojušās laputis, un skudras vāc laputu izdalījumus. 100 % laputis, skudras vāc laputu izdalīto saldo sulu, ja sačokurojušās lapas zaru galos , tad visdrīzāk tur arī viņas ir, ogas tas nekādā veidā neietekmē, ja vien nav uz augļkātiņiem jau saviesušās. Tagad kad jau ogas ir nedari neko. var mēģināt nobraucīt ar rokām sačokurojušās lapas un viss. tusē ar laputīm, man šķiet.:) Skudras laputis slauc un barojäs ar izslaukto. ··· Plūmes: ko skudras dara plūmē un ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Plūmes "Skoroplodnaja" apputeksnēšanās (9)
Ir tāda plūme "Skoroplodnaja"(kr.val.). Varbūt kāds zin, vai šī šķirne apputeksnē pati sevi vai tomēr vajadzīga t.s. Kaukāzene blakus?
vajadzīga blakus apputeksnētāja.....kas zied vienā laikā ar viņu... Manuprāt bija vajadzīga gan, manai tantukai tāda bija, un viņa teica, ka vajag Kaukāzieti blakus, šamā tante turklāt bija agronome. Man laukos kaukaazene nebija-bija citas pluumes. Mjā, ej nu sazini... Manai mammai dāzā ir gan skoroplodnajas, gan kaukāzenes, bet vai ar nodomu, nepateikšu. Katrā ziņā, ražo kā trakas. Var sakart plume burcinas ar udeni un salikt tur ziedosus ievu zarus---un bus OK! ··· Plūmes: Plūmes "Skoroplodnaja" ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu