Bērzu sula

Bērzu sula - jautājumi un diskusijas

Kur var nopirkt Stockmann bērzu sulu? (7)
Labdien! Kur var nopirkt Stockmann bērzu sulu? Cik maksā litrs?
kas gan labs var būt veikala pirktā sulā Man personiski labāk garšo Neste bērzu sula! Centrāltirgū. Droši vien, ka Stockmanaa :D Man liekas, ka Stokmanaa tieshaam pardodas (-evaas) beerzu sula. Pudelees. Made in Latvia..

P.s. man gan labaak patiik amatieru varianti, triislitra burkaas :-)
··· Bērzu sula: Kur var nopirkt Stockmann ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Bērzu sulas (4)
Laikam jau nepareizā vietā rakstu, bet interesē padomi. gribētos zināt cik tas ir vienkārši vai sarežģiti pašam tecināt bērzu sulas, kādi ir knifi, cik dziļi ir jāurbj caurums, kā pareizi un no kā taisīt renīti? Kā ...
Tas ir samērā vienkārši. Pirmāmkārtām, jānoķer vieta un laiks - saules apspīdēts bērzs dos labāku sulu, jāuzķer brīdis kad sāk tecēt, nolaužot zariņu un sekojot pilieniem.
Otrkārt, jāņem urbis, kura diametrs ir sākot no 2 cm, jāurbj iekšā cauri mizai un mīkstajai daļai nu gādus centimetrus 7. Jāņem vaba - pašam no koka jāuztaisa, jeb jāpiemeklē ar urbi kāda plastmasas PVC vai PE caurle un jāteš kokā. Galā liek ķipi, mučeli vai palstamsas kuli iekš kāda trauka. Tagad jau visi uz kulēm sēž, lai nelien visādi mošķi un nebirst mēsli.
Treškārt, jāraudzē. Es iesaku to darīt mazos traukos, jo ja kas saiet grīstē, tad neizput viss un tā var arī saglabāt gana ilgi. Receptes dažādas, bet savu es turu noslēpumā.
Ceturtkārt, attieksme. Tā var būt tautiska, praktiska un moderna. Tautiskā ir ar prievīti, pastalām, svīķi, koka vabu un koka ķipi un neiztrūkstošo tautasdziesmu, kas skan pāri trejdeviņiem kalniem. Praktiskā ir - profi urbis, plastmasas, ikdienišķa lamāšanās un koka nopumpēšana līdz beigām ar tālāk sekojošo koka gāzienu un malkas ripināšanu (bērza malka darvo). Modernā ir: maģis, alus, trennuzenes botas, beibes, viss kā pagadās un beigās bērzu sulas uz paģirām nopirkšana lielveikalā.
Vēl ir arī tāda disciplīna, kuru ieveda blokmāju apdzīvotāji. Tās raksturīgākā iezīme ir četru daudzstāveņu pagalmā, visos bērzos, lai arī tie būtu sīkie Karēlijas bērzeļi iedragāt cauruli un apakšā nolikt burku. Tad kad iestājas krēsla vai tumsa visi, ieskaitot urbējus, dodas piemīzt traukus. No rīta gaismai austot urbēji dodas pie saviem traukiem un katrs ar lepnumu ieņem vienu šļuku un lūrot uz saviem konkurentiem, ļauni smej, jo domā, ka visi citi izņemot pašu dzer urīnu. Tā ir laba spēle un es to atbalstu, jo kā gan savādāk pavasara rītos var blokmājās sevi iepriecināt. Pats sākums - tālak projam no pilsētas un vietam, kur augsnē varētu būt ķīmikālijas.
Pirms sākt tecinat bērzam sulu, jaizvēlas bērzs, kuru jūs knapi ar rokām varat apķert un jāpaprasa tam atļauja: es tecināšu tavu sulu, kas man dos spēku un veselību. Pēc tam es aiztaisīsu caurumu un rūpešos, lai tu būtu vesels.
Caurums jāurbj dienvidu pusē. Jāurbj apmēram pirksta dziļumā, tad urbumu iztīra, ar piemēram smalkāku zariņu, no skaidām. Paskatās vai sula tek un ieliek cauruliti.Caurulīte var būt arī plastmasas, tikai tā mūs ar vasku vai plastilīnu japielīmē kokam, jo tik labi nepiegulēs caurumam kā koka. Mūsu ģimenē koka pīpīte ir pārgajusi no paaudzes uz paaudzi, tāpec nezinu kā to gatavo. Varbūt var nopirkt uz tirgu pie "koka večiem". Lielo maisu, aiz stūriem piesietiem striķiem, apsien ap koku un gaida, kad satecēs. :))
Kad beidz, turpat mežā sameklē koka sprungulīti, kas cieši pieguļ caurumam un iedzen caurumā. Var pēc tam no ārpuses apsmērēt ar potvasku.
Varbūt, ka klādam ir arī citi varianti.
Uz veselibu! Bērzu sula ir ļoti garšīga un sma attīrīšanai,sevisķi nierē derīga.
Atkariigs no pteerinja -var pietikt ar 12 mm urbi un 5 cm 1-2 cilveekiem dzershanai. Ja gribat uzglabät visu gadu tad kä pirmajam. Labäkä recepte -kons. gräm. kur uz väka baltä fona burcinja rämiitii - ar grauzdeetu klona rupjmaizi, upenju kätiem vai lapäm cukuru mazliet - viss. Var pildiit shampäniesha pudelees- neatshkjirsiet no viina. ··· Bērzu sula: Bērzu sulas lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Ja ir podagra un vel dažas citas saslimšans, drīkst dzert tikai svaigas /neierūgušas/ sulas. ··· Bērzu sula: Ja dzer bērzu sulas, tas var ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kur dabūt traukus bērzu sulām? (13)
Koki ir, sula ir, taču trauku nav. Atradu stikla balonus par traku naudu. Plastmasas pudeles tikai kopā ar dziru. Taču vai labas glabāšanai? Īsāk sakot, kur pa lēto un labo iegūt tukšus traukus ap 40 litriem?
Ja raudzēšanai, tad 25L stikla puteļoki būs kā reiz./aizeju uz pagrabu pačolēt, vai kāda tukša vēl ir/ Skaties pie bērziem .... meegjini nopirkt dzeramaa uudens kannas Var sasaldēt,tad vienmēr būs svaigas un pie kokteiļiem arī krutāk nekā kubiciņi no ūdens. Sulu laiks jau iet uz beigām, par traukiem vajadzēja jau rudenī domāt, kad parasti visādiem stikla traukiem konservēšanai u.tml. ir lielas atlaides. Tāpat arī plastmasas pudeles jau sen varēji savākt.
Īsāk sakot -autorei kārtējo reizi fantāzijas par tēmu "ka būtu, ja būtu"
··· Bērzu sula: Kur dabūt traukus bērzu ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kā pareizi tecināt bērza sulas? (5)
Varbūt kāds zina, no cik dūšīga-diametrā bērza var sākt ņemt sulas,lai kokam neradītu problēmas?Vai arī kā savādāk noteikt kuram jau var urbt caurumu un kādā augstumā?
ņemu 6 mm plastmasas cauruli un konisku koka puļķi, kurā izurbts 5,5mm urbums. Puļķi nevajag īpaši resnu, bet te jāskatās, cik resns urbis pa rokai urbšanai bērzā. plastmasas trubiņa tālāk tiek iebāzta 5L plastmasas pudeles korķī izurbtā caurumā,tā kā ne tikai mušas netiek klāt, bet pat lietus nespēj ietecēt pie sulām. Nav nozīmes urbt bērzā dziļu urbumu, no tā sulas īpaši ātrāk netecēs. Un kā sulas sāk palikt duļķainas, vajag tapot bērzu ciet! http://woman.delfi.lv/kitchen/nutrition/article.php?id=23954735
http://www.irlaiks.lv/drinks/otherdrinks/juices/article.php?id=1983586
ja netiec Googlee, varu vel vel uzmest paaris atsauces! :)
labāk ne katru gadu ņemt. nu, 1/3 m diametrā laikam vaidzētu. augstums dabiskā veidā tāds, ka spainis paiet apakšā. jāaiztapo, kad beidz ņemt sulu. OI! Liela māksla jau tajā visā nav, tomēr ir daži momenti, kurus vērts izķert:
1) mežā sulas tek vēlāk nekā saulainās vietās,
2) noēnotam kokam sulas nebūs tik saldas,
3) mazāks koks mazāk sulas, tapēc īsti nav jēgas sūkties klāt kokam mazākam par 20-25 cm - ja vajag spaini, tad pietiek arī tādas sīkās maikstis.
4) mūsdienās nav obligāti urbt milzīgus caurumus, atrodi pieņemamu plastmasas cauruli un piemeklē vēlams par milimetru mazāku urbi, lai nav bērza asiņu plūdi pa visu pasauli,
5) ir vērts izmantot cauri + šļūteni, lai var normāli nosiet trauku un lai knišļi un lietusūdens nelien iekšā,
6) 15 mm caurule ir ļoti labi, pārāk dziļi koksnē ar nav vērts dzīties, pietiek cauri mizai un strpslānim un pašā koksnē līdz 2 cm.
7) augstums tik tiešām atkarīgs no trauka, bet vispār vēlams urbt mazliet augstāk, kur miza nav tik grumbuļaina izveidojusies, jo labāk var aiztaisīt ciet un ar laiku miza aizaugs caurumu (aiztapotu protams) - attiecīgi sanāks ne zemāk par 50 cm,
8) pats galvenais ir uzķert īsto brīdi, lai nav nokavēts, tāpēc es ieteiktu urbties labāk ātrāk nekā vēlāk.
··· Bērzu sula: Kā pareizi tecināt bērza ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Bērzu sulas (10)
Bērziem sula tek, nieru slimnieki teciņiem laiž uz laukiem, bet ko un kā vēl var pasmelt no ša dzēriena?
Aliņu uzraudzēt! Labs iznāk!:)) Viens tantuks mājas vīnu raudzēja,pēc kura bija i pohas,i caureja:)))))))))))))) Super kļavu sulu padzēros trīs dienas! Pēdējā daļa gan bij ieskābusi, bet ar nekāda vaina! Var izmantot ūdens vietā(svaigu)kafijai un tējai, vēl var vārīt saldos, zupām man nepatika - saldena garša.... Incanti, vai ir kādi reāli pierādījumi, ka bērzu sulas tik labi attīra to organismu..? ··· Bērzu sula: Bērzu sulas lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Bērzu sulu pildīšana stikla pudelēs (13)
Pildot stikla pudelēs bērzu sulas ,pudele jālej pilna līdz augšai , vai atstāt kakliņu tukšu?
Nē protams ! var saplist spiediena dēļ jā nebus atstāts pāris cm. gaisa. Pilnu līdz augšai. Tā kā šampanieti-sula darbosies. :) Parasti jau pilda līdz pudeles sašaurinājumam, t.i., kakliņam. Godīgi sakot, nezinu, vai tam ir nozīme. Bet pret pelējumu iesaka uz katru litru sulas pievienot 1 krustnagliņu; vēl, raudzējot bērza sulas, lai novērstu pelējumu un etiķskābo rūgšanu, uz 1 l jāpievieno 5 gr cukura, tādejādi veicinot pietiekošu Co2 veidošanos.
Pati neraudzēju, bet bērnībā sula tika glabāta 3-litru burkās un turēta kārtīgā lauku pagrabā. Ar rozīnēm un upeņu zariņiem.:)
··· Bērzu sula: Bērzu sulu pildīšana stikla ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu