Aveņu tēja
Kad biju sīks, vecmamma, ja pareizi atceros, salauza dārzā aveņu zarus, izvārija tēju, kura smaržoja un garšoja riktīgi pēc avenēm. Es tagad paprovēju, manējā jau ož pēc sutinātas lopbarības, par aveņu garšu ne maz nerunājot. Es kauko, ne to, vāru, vai laiks tagad nav riktīgais?Eheeeeei 1 Laiks nav riktīgais, vajag tikai avenu stublājus jeb kaulus, bez lapām un ziemā :)
Apriori
1
Vot, sasodīts, viss, kas saistīts ar gardām ogām ne kad nav tūlīt kā iegribās...;)
Paldies, laikam toč, ka tas bija ziemā.
_Krasula_ 1 1 Nezinu, vai laikam ir nozīme. Bet, ja izmanto zarus ne tikai lapas, tad guvumu ieteicams 10-15 minūtes pavārīt ne tikai apliet ar vārošu ūdeni. Aromātu būs grūti sajust no pērno gadu dzinumiem.
riita_kafija 1 Varbūt tas ir saistīts ar cukura "aktivizēšanos" augos pēc pirmajām salnām? Tāpat kā pīlādžogas pēc salnas...
rita_rasa 1 ..varbūt omai bij meža avenes tomēr?
Lucy
Aveņu stublāji jau nu gan nesmaržo pēc avenēm,arī ziemā ne.
Ir gan garša gan smarža īpatnēji laba,man garšo.
sorrell droši ka tas saistīts ar laiku, kad debesis bija zilākas, bet atceros, kā vecāmamma vārīja upeņu tēju no zariņiem un klāt bija cepta klonmaize:))
Ingaxx 1 Ziemā jālauž, pagaidām šie vēl ir zaļi, pilni dzīvības, tāpēc arī sanāk tā sutinātā garša :) pamēģini aveņu zafti ar karstu ūdeni, kamēr tie kauli kalst :)
Skaidrite_Leeninna Jāsalauž (gan stublāji, gan lapas) jau bija vasarā un tad jāliek žāvēties. Rudenī neviens vairs augus tējām nevāc.
Ingaxx 3 Ņefiga, Skraidīt, ōme tieši ziemā laukos gāja lauzt tos aveņkaulus, kad pēkšiņi viņai kā sniegs uz galvas uzkritām - nu gluži kā autore saka. Un bija tik garšīga! Un nekādu lapu nevajag! Vēl tagad pa mežu bradājot citreiz salaužu kādu sarkano aveņzaru un ir! Ir tā garša! Bet citiem to nesaprast! Nostaļģija... atceros to millllzīīīgo metāla tējkannu, kura uz plīts šņāc un ōme mīļi pukojoties fiksi cep karpeļpankūkas, jo mums visiem kājas slapas un ēst gribās kā vilkiem :)
peksene1 Es arī mēģināju... gan ziemā, gan vasarā. Un tiešām garšoja pēc sutinātas lopbarības! Nospriedu, ka daru kaut ko nepareizi un metu mieru! :))
Just_ Mana omīte kaltēja tos aveņu kātus ar visām ogām un lapām un tad vārīja tēju.
sakarigaa S_L, tā nu gan nav, tieši tagad vai pat pēc pirmām salnām jāvāc ābeļu lapas. Tad tās fermentē un žāvē. Var atrast googlē kā to dara. Es šogad taisu pirmo reizi un izmēģinājuma porcija sanāca garda - tāda aromātiskā melnā tēja. Tāpat rakstīts var darīt ar ķiršu un aveņu lapām. Būs jāpamēģina...
Apriori Paldies par padomiem, pieņemu, ka tas tā varētu būt, ka nenobriedušais vēl augs pie vainas pie tās nelāgās garšas, bija vai nu jākaltē, vai tagad jāgaida ziema...;)
Bibine 1 tikai ziemā un no meža avenēm
riita_kafija Interesanti, kur jūs visi to sutināto lopbarību ēduši, ka zināt salīdzināt! ;)P
elfu_mazulis vajag vienkārši meža avenes un bez zaļumiem.. dārza aveņu zariņus, ja saplūkt, tā pavisam cita tēja sanāk...interesanta - bet ne pēc avenēm
berils21 Sēņojot salaužu meža aveņu zariņus ar visām ogām. Sasienu buntītēs un izlieku ēnā kaltēties. Ļoti laba un aromātiska tēja, pie tam labi palīdz arī kā sviedrējošs līdzeklis apaukstēšanās gasdījumā. Ingaxx- taisnība ka arī zariņi lauzti ziemā saglabā savu aromātu, tāpat kā arī upeņu zariņi. Atsevišķu mājas aveņu šķirnes var būt hibrīds, kam smaržas buķete var ievērojami atšķirties no mums ierastā aveņu aromāta.
3roze3 1 1 ziemā.... salauzu dārza aveņu zarus ... un izdevās... tēja ar aveņu krāsu un aromātu...
dobermans avene divgadiigs augs - jaavaara no tiem lakstiem,kas griiti luust,jo nav sausi ,visa gudriiba