Oriģinālas kotletes?

Kotletēm ir daudz dažādu recepšu. Vai kāda vai kāda vai kāds var pastāstīt nebijušus kotlešu recepšu veidus un vai vispār patīk gatavot kotletes. Jā un vēl: kāds alkohols der kopā ar kotletēm. Baltas sausais spāņu vīns vai ņemam sarkano vai šņabi uzreiz ko? Un kā vajag ģērbties sievietēm , gatavojot kotletes? Manuprāt pietiek tikai ar priekšautu, jo tad vīrietis noteikti palīdzēs ! Kādi varanti un pieredze?

etc (2014-04-15 09:53)      Vecā padomju laika ēdnīcas recepte: ņem kukulīti maizes, samaļ, gaļu pievieno pēc garšas...

Lucy (2014-04-15 10:00)      hmmm neko jau gudru neizdomāt par kotletēm,vai nu cept tik no tīras gaļas nedaudz tik rīvmaizi,kartupeli,olu pievienot,es mēdzu pievienot ķimenes,vasarā dilles,vienreiz pievienoju sinepjgraudiņus.Vēl tuc,tuč sodā pievienoju,tad ir pufīgākas.Ar malto gaļu es ekspermentēju daudz un dažādi,taisu tefteļus,tinu tīteņos kapostu,taisu dalmu,jo ir sakonservētas vīnogu lapas,tad sacepu apaļas bumbiņas,uztaisu sarkano mērci pārleju,tad ar sīpoliem pārleju pāri lai saželē.ui daudz ko var iesakt ar malto gaļu,kur vēl kuģelis.....

Deisa (2014-04-15 10:02)      Vienreiz sanāca kotletes garšīgākas kā citreiz un tas nav mans subjektīvais spriedums, arī bērni slavēja, ka šitik gardas nav bijušas. Recepte klasiskā - malta gaļa, maize, piens, ola, ķiploki, taču gaļu samala mani vīrieši (viens lielāks, viens mazāks), tikmēr pati uzvilku sarkanu, pieguļošu samta kleitu, zeķes, savas sarkanās zamša augstpapēžu laiviņas un cēli ieslīdēju virtuvē un ķēros pie kotlešu masas iejaukšanas. Lielākais vīrietis nespēja ne acu novērst un laikam tas bija būtisks ingredients, kas lika kotletēm būt tik garšīgām. Klāt piedzērām sausu sarkanvīnu (šķiet, ka Argentīnas), garšoja lieliski. Bet nu jau ir pašbrūvēts ābolu vīns, ko pēc savas garšas sajūtas tomēr gribētu dēvēt par sidru, citreiz gribētu pamēģināt ar to.

blondiine1980 (2014-04-15 10:34)      šodien būs laba lasāmviela par kotletēm....visādās variācijās...!

cholly (2014-04-15 10:46)      Sacepam smalki sagrieztus šampinjonus ar si´poliem un atdzesējam.Sagatavojam kotlešu massu un pievienojam sēnes.Liekam cepties Beigās pārlejam sausu sarkanvīnu un 2-3.min .
pasautējam.
ja nu ir baigie iabildumi pret vīnu tad otrs varants

Kabaci uz smalkās skaidiņu rīves sarīvē, uzber sāli, lai atdalās sula.Lieko sulu notecina.
Malto gaļu sajauc ar kabaci un pieliek :
sīki sagrieztus sīpolus un zaļumus,caur spiedi izspiestu ķiploku ( pēc valadzības),izmērcētu baltmaizi bez garozas, sakultas olas ,sāli (pēc vajadzības) un visu kārtīgi samīca viendabīgā masā.
Veido kotletītes un cep eļļā.

neratni_stasti (2014-04-15 11:33)      Te nu skaidri redzams, ka autors ir izbadējies veģetārietis un nepraša. Vīrietim šādā vecumā ar to lielīties būtu kauns. Tikai sapņo par kotletēm, bet neko jēdzīgu par tām nezina. Pirmkārt, neko nejēdz no kotlešu gatavošanas mākslas un procesa. Tur elementāri - kad saliek kotletes uz pannas, tad ir brīvais laiks uz minūtēm 20, kamēr tās sutinās. Un tad maina. Otrkārt, autors neko nejēdz no vīniem, citādi jautājumi par to, ko dzert pie kotletēm nebūtu :D Ja vīrietis neko nejēdz no vīniem, kā vispār viņam var uzticēt kādas tehniskas lietas, kaut arī autors sevi pozicionē kā tehnisku priekšmetu pasniedzēju. Un treškārt, autors ir aizkavējies bērnībā, kur, saimniecēm rosoties virtuvē, lika priekšautus. Ja neskaita sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus, neesmu manījusi, ka kāda sieviete manā apkārtnē, gatavojot ikdienas maltīti, sietu priekšautu.

JurisK (2014-04-15 11:36)      Spriezhot peec tavas dienasgraamatas tev jau patiik taadas ekstreemaakas lietas - ieteiktu izmeegjinaat kotleti mongolju-tataaru gaumee. Kaut kaa jau vecums vairs neatljauj, bet recepti nesleepshu. Nopeerc divus labus galjas gabalus, veelams bez kauliem, vismaz bez asiem kauliem. Uzluudz savu priekshnieci nelielaa izbraucienaa ar autinju, teiksim, no Riigas uz Berliini. Novelciet abi, protams, bikses un biksheles, uzseedieties katrs uz sava galjas gabala - un celjaa! Peec nepilnas dienas kotletes buus gatavas - vareesit saliidzinaat garshas un piemekleet viinus.

MaryClaire (2014-04-15 12:01)    1 kāpēc man gribētos teikt, ka no Tavas mutes vārds "kotlete" skan piedauzīgi?

P.S. ir stulbi pie plīts rosīties tikai priekšautā, un pie tam cepot kotletes - eļļa sprakšķ. ja vien vīrietis nav "īpaši apdāvināts", tad visi normālie tomēr domā ne tikai par ēšanas baudu (kotletes), bet arī par drošību virtuvē (lai neapdedzinātos), un šaubos, ka vīrietis būs ļoti apmierināts, ka plānoto pusdienu vietā būs sieva jāved uz slimnīcu ar 2.pakāpes apdegumiem. tās priekšautu darīšanas vīrieša galvā var rasties ilgstošā, reālā seksa badā, kad pat kotletes tiek pakārtotas slimajām fantāzijām

selnija_ (2014-04-15 12:28)      Patiesi oriģinālas kotlešu receptes sarakstītas!:) Ja pašai kotletes garšotu , tad noteikti kādu izmēģinātu. Citādi nav vērts.

kuks10 (2014-04-15 12:39)      Tās ir labās,kas prot cept kotletes..nebrīnos,ka visas aizņemtas..?!))žetons cholly par recepti,būs jāiesaka manai mīļumai..?!))p.s-visu nosaka īstā lauku sētas gaļa,nevis Rimi un Maxima..?!((

v_s_o_p (2014-04-15 12:52)      Kotletes uz iesma Jāgatavo uz uguns, tradicionāli vakara kleitā ...

verso (2014-04-15 13:04)      Laikam padalīšos tikai par kotlešu sadaļu, pārejo te piefantazēs :)
Reiz gadījās nopirkt patreknu gaļu. Radās bažas, ka iztecēs taukos un tad pārdevējs, kurš ir arī pavārs, ieteica pielikt klāt biezpienu. Tik forši sanāca, ka padalījos ar iespaidiem kolēģēm un visas, kas izmēģinājušas, teica to pašu, ka sanāk sulīgākas un gardas.
Nejautājiet cik daudz biezpiena liku, jo visu parasti pēc sajūtām daru. Kā saka - čui, ņuh i poņa nužna :)
Lai veicas!

never_pa (2014-04-15 13:34)      lai kotletes sanāktu garšīgas, tad galvenais ir sarūpēt svaigu, nesaldētu gaļu, vēlams cūkas. Viss vienkārši - maizi izmērcē pienā, pievieno malto gaļu, garšvielas kas nu kuram tīk, saviem taisu ar pipariem, sāli un provansas garšvielām. Klāt vēl pievienot labi daudz iepriekš apceptu sīpolu. Visu kārtīgi izmīca un cep. Klāt, ja gribas, tad var cabernet sauvignon.

VIKTORS53 (2014-04-15 15:21)      Kotletēm galvenais,lai būtu svaiga gaļa,nevis 6 x pārsaldētā no lielveikala!To jau pēc krāsas var pateikt,uz 0,5 kg gaļas pielieku 1 olu kādus 40 g krējumu, pierīvēju šķēlīti sakaltušas baltmaizes,pielieku " Santa maria" kotlešu garšvielas,maltās gaļas garšvielas labāk der viltotajam zaķim!Šito visu kārtīgi samaisu un nolieku,lai savelkās.Pēc tam taisu bumbiņas lieku uz karstas pannas pieplacinu un cepu gatavas! No pieredzes zinu ,ka galvenais ir kārtīgi samaisīt,es pat ar spēku to masu triecu pret bļodu kamēr nekas vairs nelīp pie trauka,jā un vēl taisot kotletes rokām jābūt slapjām,nelīp pie rokām un kotletes sanāk sulīgas!

cococola7 (2014-05-12 15:09)      Savam kotletītēm sen vairs nelieku klāt maizi,olu ari nē,lieku sāli, mazliet, bet vienmēr cukuru,karoti miltu,eļu vai krējumu,rivētu kartupeli,ķimenes,kardamonu,piparus,ceptus sipolus,rivētus ķiplokus,aukstu udeni.Parasti kotletes cepu no divam vai trīs gaļam ,cūkas ,liellopa ,vistas.Citreiz vidū lieku sieru,citreiz ceptas senes,pēdēja laikā iecienitas manā ģimenē,apcepti vai apvārīti brokoļi.Izveidotās kotletes apviļaju miltos, cepu ļoti sakarsētā eļļā,jā lielā daudzumā eļļas.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu